Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Melyik külföldi országban...

Melyik külföldi országban etted a legjobb nemzeti ételt, és mit?

Figyelt kérdés

dec. 2. 20:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Görögországban úzót. Igaz, nem ettem, hanem ittam, de az volt eddig a legjobb. ^^
dec. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Nekem eddig a lengyel bigosz és a görög kardhal ízlett legjobban. Két teljesen különböző stílusú étel, de hát az országok sem éppen egyformák :)
dec. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Paella spanyolországban:)
dec. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
25%
Nemzet ételt ugyan nem, de italt igen és az nálunk a pálinka volt :D
dec. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Nálam is a paella volt a csúcs, mégpedig a tengeri herkentyűs fekete változat tintahal tintájával.
dec. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
100%

Görögsali igazi kinti friss, zamatos alapanyagokból. Nem is hasonlítható az itthonihoz. Az se baj, ha van hozzá igényesen elkészített kalamári vagy rántott kagyló.

Nagy kedvenc még a birjani rajta szósszal. Igaz ezt még csak itthon és Spanyolországban kóstoltam pár helyen, de indiaiak készítették mindenhol. Az egyik helyen a rizs nem sárga volt, hanem halvány zöld és pirosas színű. Nagyon jól nézett ki. Aki szereti a paellát, javaslom, hogy kóstolja meg ezt a rizses ételt is.

dec. 3. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Jordániában a föld alatt sütött Zarb vagy Mandi füstös aromájú grillhús rizses körettel, a tetején mazsolával, pirított mandulával meghintve. Ha jártok arab országban ne hagyjátok ki, de talán már Mo-on is csinálnak azóta, nem tudom. Joggurttal, csípős-fokhagymás paradicsomos szósszal tálalják.

A shawarma táljuk is finom, majonézzel. :P

dec. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Németországban.
dec. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
USA, Buffalo, Hamburger. Nem olyan nemes kaják, mint amiket előttem írtak, de életem legjobb burgere volt.
dec. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Németországban. A karácsonyi vásárokban a Schupfnudel, (pirított, baconos káposzta, vékony nokedlivel) Feuerwurst, (hosszú kifliben 40 centis, ujjnyi vastag csípős kolbász, salátával és szósszal) és inni a Glögg(rumos forralt bor) Étteremben a sült csülök, párolt káposztával és hagymás-ecetes burgonya salátával.
dec. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!