Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Egyetértesz azzal, hogy az...

Egyetértesz azzal, hogy az embernek tilos legyen kutyahúst ennie?

Figyelt kérdés
[link]

jan. 9. 09:39
A kérdező szavazást indított:
Egyetértek, emberhez és kutyához sem méltó dolog a kutyahús evés. A kutyákat nagyon szeretem mint háziállat.
Egyetértek, de minden állat fogyasztását be kéne tiltani.
Nem értek egyet, mert egyes országokban kulturálisan ez egy régi hagyomány, amit tiszteletben kell tartani.
Nem értek egyet, mert akkor logikailag a lovat tehenet malacot, kis bárányt sőt minden kedves állatot is be kéne tiltani.
51 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
21%
Én szeretem, sokszor eszek
jan. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
23%
Én megkóstolnám
jan. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
57%

Nekem alapvetően az hozza az ösztönös határt, hogy ők húsevők (ugyanígy a macska, oroszlán, farkas vagy amit akarsz). A növényevőkkel valahogy nincs gondom, hiába gondolom őket ugyanúgy aranyosnak és cukinak, még lehet tartanék is mint kiskedvenc, akkor sincs ez az ösztönös visszakozás a megevésükkel.

Mondjuk ha nem ehetnék húst holnaptól, nem roskadnék össze, én alapból nem eszek túl gyakran.

jan. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

3. Akkor nálad a disznó csirke harcsa csuka alapból kilőve mint húsevő is?

Ilyet nem hallottam hogy az lenne a vízválasztó a fogyaszthatóság szempontjából, hogy egy állat eszik -e húst vagy sem.

jan. 9. 10:07
 5/19 anonim válasza:
84%

A macskahus felhasznalasat sajnos meg nem sikerult hivatalosan betiltani Del-Koreaban, viszont szerencsere sokkal kevesbe elterjedt es nepszeru, mint a kutyahuse:


In South Korea, cat meat was historically brewed into a tonic as a folk remedy for neuralgia and arthritis, not commonly as food. Modern consumption is seen and more likely to be in the form of cat soup, though the number of people who consume cat soup is considered minimal, compared to a relatively popular dog meat. Julien Dugnoille wrote in The Conversation that cat meat is mostly consumed by middle-aged working-class women for perceived health benefits, and that usually 10 cats are needed to produce a small bottle of cat, or goyangi, soju (an alcoholic elixir thought to keep arthritis at bay for a few weeks at a time). According to In Defense of Animals, 100,000 cats are killed yearly to make cat soju in South Korea. Cats are not farmed for their meat in the country, so the trade involves ferals and strays. Nonetheless, the trade is mostly done underground, and the great majority of the population is not even aware that cat consumption is common in the country. Moreover, eating cat meat is highly stigmatized throughout the country, unlike eating dog meat, which is often criticized but not universally stigmatized.

jan. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Én azt gondolom bioetikailag, hogy a növényeknek legalább annyi joguk van a létezéshez mint az állatoknak. Így ha az állatok fogyasztását betiltjuk, akkor a növényekét is be kellene tiltani joggal.

Az, hogy az ember utána mivel táplálkozik, az legyen az ő gondja. A jog hatalma mindenek felett! :))

jan. 9. 10:14
 7/19 anonim ***** válasza:
68%

3-as voltam.

Így van. Persze nem volt mindig ez a helyzet, lassan alakult ki. Nem bírom megenni pl. a disznóhúst, semmilyen formában mert a gondolattól is elmegy az étvágyam. Hát akkor most hallottál, örülök hogy tanulsz ma is újat :D

jan. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
10%
Pedig eléggé megoldani a kóbor kutya/macska problémát.
jan. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
85%
A kutyahus fogyasztasa ellen az egyik fontos erv az volt, hogy az erre a celra tartott kutyakat a kozelmultig kifejezetten brutalis modszerekkel (pl. agyonveres) oltek meg, reszben azon az alapon, hogy ugyan miert legyunk hozzajuk kimeletesek, de sokszor abbol a hiedelembol kiindulva, hogy igy jobb ize lesz a husuknak. Ez teljesen ellentetes azzal az elvvel, hogy az allatokat gyorsan es fajdalommentesen kell levagni. A masik szempont az, hogy egy magas eletszinvonalu orszagban a kutyahus luxuscikknek szamit, nem pedig szuksegletnek. Az otven evvel ezelotti Del-Koreaban vagy a mai Eszak-Koreaban sok ember azert evett, illetve eszik kutyahust, mert nem allt modjaban marhat, sertest, baromfit tartani, illetve anyagilag nem engedhette meg maganak, hogy marha- vagy serteshust vasaroljon. Ilyen korulmenyek kozott a tilalomnak nem lenne sok ertelme. De ha egy allatot nem valamilyen valos szukseglet kielegitese vegett, hanem pusztan szorakozasbol, luxusbol vagy babonabol pusztitanak el, az mar sokkal inkabb vitathato. Ebbol a szempontbol a kutyahus fogyasztasa nagyjabol ugyanabba a kategoriaba tartozik, mint a bekacombe. Az utobbira is ra lehet mondani, hogy hagyomanyos francia szokas, de sok karos kovetkezmenye volt, tobbek kozott az, hogy azokban a tropusi orszagokban, ahonnan a franciak a kozelmultban importaltak a bekakat (pl. Bangladesben), a bekak szamanak csokkenese a szunyogok elszaporodasahoz vezetett, emiatt nott a malarias betegek szama, utana pedig a vegyszeres szunyogirtas miatt a viz is, a talaj is sulyosan szennyezodott.
jan. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
28%
Amúgy tök gáz hogy bogarat már ehetünk legálisan, kutyát meg nem.
jan. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!