Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Más országoknak is ilyen sok...

Más országoknak is ilyen sok ételük van, mint a magyaroknak?

Figyelt kérdés
Nekünk számtalan ételünk van.
febr. 1. 21:22
1 2
 1/17 anonim válasza:
23%
Kínaiaknak több van szerintem. Azok meg eszik a dögöt is
febr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

" Azok meg eszik a dögöt is"

Miért, mi élőket eszünk meg?

febr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Ez ugye egy troll-kérdés akar lenni?
febr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
Kínával azért nem fair összevetni mert az mennyivel nagyobb már tőlünk, persze hogy többféle gasztro szokás alakult ki. ez a kérdés max úgy értelmes ha hasonló területű országokat nézünk
febr. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%

Nincsen számtalan ételünk, a legtöbb a hagyma-paprika zsír háromságon megküldött dolog :D


A legkevésbé sem változatos a magyar konyha.

febr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Kitana. ***** válasza:
96%
Szerintem sincs túl sok ételünk. Kb pár dolog variálva, most egy rakott krumpli meg egy paprikás krumpli között mennyi különbség van? Töltött káposzta meg töltött paprika között? Ugyanazt az 5-6 alapanyagot használja a legtöbb ételünk.
febr. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
Nincs sok ételünk, még hasonló területű, és népességű országokkal összehasonlítva sem. Vegyük például portugáliát, csehországot, ausztriát. De a kisebb országoknak is van legalább annyi, vagy több ételük, Szlovénia, horváthország, Svájc, bvan szerintem.
febr. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
28%
pff :D
febr. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Azért jól belement itt mindenki a licitharcba, de speciel én nem tudom hogy hány ételünk van, sem hogy ebből hány az echte magyar, hány az átvett, és azt sem hogy más országoknak hány van.


Valakinek konkrét számai, vagy csak hasból megy minden szokás szerint?

febr. 2. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
94%

Fölösleges bele menni számháborúkba, minden nemzet konyhaművészetére hatással van a földrajz, hogy ott milyen élelmiszer alapanyagokat tudnak megtermelni, és azok felhasználásával idővel kialakulnak elterjednek, tradicionálissá válnak ételek, amelyek azonban ki is kophatnak a köztudatból, ha változik a környezet.

A régi hal ételeink töredékét sem ismerjük már, mert a folyószabályozások után sokkal kevesebb lett a vízzel borított terület, kevesebb lett a hal, feledésbe merültek ételek.

A kukorica, köles alapra épülő ételek pedig az életszínvonal emelkedésével koptak ki, és lehetne még sorolni a változásokat.

Változás az is, hogy az utóbbi évtizedekben már sokkal könnyebb hozzá jutni mediterrán, trópusi gyümölcsökhöz, vagy tengeri herkentyűkhöz, de ezek az alapanyagok különlegességek.

Ahogy írtam, fölösleges a számháborúzás, de azt el kell fogadni, hogy a kevés alapanyagból elkészült, eltérő végeredmény külön étel.

Egykor a matematika tanárom mondta, hogy a kettőnél több, az már a matematikában sok.

Az olyan országokban, ahol sokkal több, változatosabb alapanyag áll rendelkezésre, sokkal változatosabbak lehetnek az ételek is, de azért a kreativitást sem szabad alul becsülni

febr. 2. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!