Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Budapesten melyik gyros-os...

Budapesten melyik gyros-os az, amelyik a legfűszeresebben készíti a gyros-át? Szeretnék végre egy olyat megkóstolni, ami igazán karakteres, ízletes!

Figyelt kérdés

Nem Bp.-i vagyok, így nem ismerem a jó helyeket, de most egy darabig fel fogok járni oda.

Szeretnék igazán jó helyeket kipróbálni!

Sok helyen ettem már gyrost, de általában alig tesznek bele fűszereket.

Nagyon a "magyar szájízhez" készítik.

Egyszer ettem egy török helyen egy igazán finom, fűszeres gyrost, na azóta sem volt ahhoz hasonló...


Ismertek olyat, aki rendesen megfűszerezi és jól lepirítja a húst, hogy üssenek az ízek?


Az első utam alkalmával a Nyugatinál szálltam le a vonattal és 4es 6os megállótól nem messze, pár 10 méterre lévő Star Kebab-ba mentem be és ettem egy gyrost.

Ők is túlságosan enyhén fűszereztek... Simán elment volna egy magyar kajának is...

(nem tudom arról nektek mi a véleményetek, de annak sincs rossz értékelése, "jó helyen" is van, aztán mégsem varázsolt el az a gyros.)


Köszi szépen előre is a tippeket! :)



márc. 17. 22:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok-sok éve nem jártam Budapesten, akkor a Keleti pályaudvaron volt egy Gyroszos, amit törökök, vagy arabok üzemeltettek, egymás között ismeretlen nyelven kommunokáltak.

Lehet már nem is üzemel, vagy leromlott ott is a minőség, ez több, mint 10 éve volt.

Ízletes volt náluk a gyros, de lehet mondani, még ők is magyarosan fűszerezték, ugyanis azt el is kell adni, és a vásárlók többsége nem igényli, vagy nem is szereti az erőteljes idegen ízeket.

Ugyanaz, vagy hasonló a szisztéma a távol-keleti kifőzdékkel is, azok is magyarosan fűszereznek, nem úgy mint otthon, ergo lehet finom, de nehéz eredetit találni.

márc. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%

Budapesten készítik átlagosan az ország legrosszabb kebabjait. Majdnem minden hely borzasztó, rendkívül rossz minőségű hússal dolgoznak, a csípős szósz általában vizezett Erős Pista.


Egy helyet tudnék mondani, amelyik megbízhatóan rendben van, az a Hari kebab.

márc. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Két hete voltam Bécsben, ott még annyi íze se volt mint itt.
márc. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Keletinél ketten is árulják és egyik sem török, normál ízű.
márc. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Pár embertől hallottam, hogy a Kyros Yeeros-t dicsérték illetve a Kerkyra Gyros-ost.

Ezekről mi a véleményetek?


(Köszönöm szépen az eddigi hozzászólóknak a kommentet!)

A felvizezett Erős Pista nekem is ismerős sajnos :D


Igen, az egyik gyros-ost próbáltam a Keletinél, azoknál voltam, akik ilyen kis dobozba csomagolják a sima pitás gyrost (elvitelre).

Azt ismerem :D

márc. 18. 14:38
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A Kyros Yeeros nagyon jó, de nem az amit te keresel. A neve alapján a másik is görög.
márc. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Pár éve még rávágtam volna, hogy Leonidas Gyros, de azóta a minőség nulla lett, és be is zártak. Most a belvárosban ott a Hari kebab (csak borjúból kérd, a csirkéjük fos), illetve az Erkel színháztól nem messze is van egy kis üzlet.


Illetve fűszeresnek annyira nem fűszeres, de a Havanna lakótelepen van egy baromi jó a Kondor Béla Sétány és a Barta Lajos utca kereszteződésében. Csak kérd meg a srácokat, hogy kicsit jobban pörköljenek oda a húsnak és a pitának.


Sajnos ez a kínálat teteje, ha jobbat keresel, akkor muszáj magadnak készíteni.

márc. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Tényleg ennyire rossz lenne a kínálat? :/

De ha nem Bp.-n akkor hol lehet (Magyarországon maradva) olyat kapni, amire nem csak ímmel-ámmal mondják rá, hogy elmegy?

márc. 23. 13:47
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem rossz a kínálat, de vélhetően más az ízlésem mint neked. Személyes kedvencem a Vörösvári úti mekivel szemben lévő gyrosos, ők használnak valamilyen plusz fűszert amire még nem jöttem rá micsoda, de nagyon bejön.
márc. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Okés, akkor azt is felírom! :)

Minden olyan gyrosos érdekel, amit sokan dicsérnek és meleg szívvel ajánlják!

márc. 23. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!