Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A gazpacho tényleg ennyire...

A gazpacho tényleg ennyire borzasztó?

Figyelt kérdés

Ki akartuk próbálni spanyolban ezt a levest és hatalmas reményeket fűztünk hozzá. Elvileg egy zöldség leves turmixolva, de olyan elviselhetetlenül savanyú íze volt, nem túlzok egy tányér levesben kb. 1dl ecet biztos, hogy volt. Szétmarta a szánkat, mintha még citromlével is felöntötték volna. Soha semmilyen ételt nem pocsékolunk el, de ezt ott kellett hagyjuk mind.

Egy jól kinéző étteremben ettük. Ennek ilyennek kell lennie? Érdemes kipróbálni máshol is?

Nagyot csalódtunk, de valamiért úgy érzem, ennek nem ilyennek kellett volna lenni. Neten is amiket írnak receptet 1kanál ecetet ír 6 személyre. Ebben kb 20x annyi volt.



ápr. 14. 05:44
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
Biztos, hogy ott valamit elb...tak, én megetettem volna velük, de legalábbis visszaküldöm! 1ek bőven elég egy négy fős adaghoz. Egyél máshol, de ami még jobb: csináld magad!
ápr. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Nem, vagy valamit elrontottak, vagy csak te vagy a cukrozott paradicsomos ételekhez szokva, feltehetöen nem az ecet volt sok, hanem a paradicsomnak meghagyták a természetes ízét

A gazpacho lényegében saláta folyékony formában, mégha levesnek nevezik is, de savanyúnak nem mondható, feltétve, hogy normális az ízérzékelésed

ápr. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem kellene ennyire ecetesnek lennie.Valószínű elrontották vagy már magától ecetesedett.
ápr. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szeretem a gazpachot, de nyilván próbáltam már. Valamennyire ecetes, de nem annyira durván, hogy emiatt ne tudd megenni.
ápr. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
Amikor felrakása a fogszabályzómat, egy ideig gazacho-n éltem. Nem kell savanyúnak lennie, amit ti ettetek, azt elszúrták
ápr. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Balzsamecet és limonádé adhat enyhén pikáns ízt, de nem lehet savassaga domináns.
ápr. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Konkrétan szétmarta mindkettőnk nyelvét. Utálom a cukros ételeket szóval nem hiszem, hogy ahhoz vagyok szokva. Ezen semmi paradicsomot nem éreztünk, csak mintha magában kanalaznánk az ecetet, annyi különbséggel, hogy ez narancssárga volt és sűrű.

Akkor ezek szerint csak rossz helyet választottunk és adjunk neki még esélyt? Nem tudtam eldönteni, hogy ennek ilyennek kell-e lenni, mivel ez volt az első. Emiatt nem reklamáltunk.

ápr. 14. 20:26
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Itthon is szoktak árulni a Lidl-ben literes kiszerelésben, az is jó, de ettem (ittam) már Spanyolországban is, nekem ízlett. Egy forró nap után eléggé ki voltam szomjazva, úgyhogy amint megittam, kértem még egy adagot. Pohárban adták. Én egyszer sem éreztem rajta az ecetet.
ápr. 15. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Régen nem szerettem, de az egyik meleg nyáron rájöttem, hogy igazából nagyon jól esik szomjoltásra a hőségben.

Az én szűk ismerettségi körömben (Barcelona) csak innivalóként fogyasztják, de biztosan sokan eszik is levesként.

Tehetnek bele citromlevet vagy ecetet, nem lehetetlen, hogy amit ti kaptatok, abba a szakács véletlen kétszer öntött ecetet, emberi hiba mindig előfordulhat. Ha boltban veszitek, megpróbálhatjátok azt, amit a Mercadonában vagy a Carrefourban árulnak, nekem mindkettő nagyon bejött. (Magyarországon nem tudom milyet árulhatnak.)

ápr. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!