Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes népek jobban főznek, mint más népek?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha például van egy nép, aminek a kajája mindig nagyin jó, és van egy aminek mindig rossz. Ez miért van?

máj. 5. 18:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
20%
gondolom néptől függ mennyire érdekli öket a főzés. a franciák, olaszok pl imádnak főzni, látszik is a konyhájukon. de pl a németek lusta disznók, nincs is jó kajájuk, talán 1-2. a magyarok kb középszinten vannak szerintem.
máj. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Ki dönti el, hogy melyik kaja jó és melyik rossz ? Nyilván az, aki megízleli, jelen esetben a kérdező. Az ízléstől függ a dolog és nem a néptől.
máj. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

"Bár értelmes válaszokat vártam"

. Én értelmes kérdést vártam.

Egyébként egy nép nem tud főzni. Emberek tudnak főzni.


Ha arra gondolsz, hogy pl. a magyar konyha paprikás krumplival, gúlyáslevessel stb. jobb, mint a mexikói, az azért hülyeség, mert pl. a paprikás krumplit is lehetjobban, rosszabbul elkészíteni, tehát nem arról van szó, hogy általánosságban "jobban főz".


Ha esetleg arra gondolsz, hogy egy nemzet tagjai általában képzettebb szakácsk, én ilyenről nem tudok. Ha tudsz ilyenről, meg arról, hogyan lehetett ezt megállapítani, akkor oszd meg velünk.


Persze elviekben elképzelhető olyan eset, hogy egy nemzet története során hosszabb időn át élt meg ínségesebb időket (hasonlóan, mint az elmúlt években Észak-Korea, vagy a 19. században az írek), amikor kevés a kínálat élelmiszerekben, az étkezés a túlélésről szólt, nem a kulináris élményekről, akkor kialakulhatott ilyen, de én ilyenről nem tudok.

máj. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
A rosszul vagy jól főz nekem mást jelent. Pl. kiszárítja húst, elsózza a levest, nem tud csómómentesen habarni, órákig főzi a tojást, mert még mindig kemény.
máj. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező! Neked fingod nics a népek ételeiről...és ennek ellenére felteszel egy fogyatékos kérdést?


ha tényleg látni akarod, hogy a "népek" mit is esznek, akkor nézd a TikTok utcai etetéseket bemutató videóit.

máj. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
23%
Nem kell messzire utazni, az angol, lengyel ételek kegyetlen rosszak.
máj. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

De hát kaptál választ

Gondolom az lett volna a kérdés alapja hogy egy Francia,Olasz konyhát miért tartanak sokan sok helyen jónak

Ezt leírták neked többen is elég ha csak az alapanyagok változatosságára gondolsz vagy azok minőségére

Vagy nézheted máshonnan is az adott ország "kedvence"közé tartozik egy étel amit évtizedeken át javitgattak,finomították a receptet pl egy sushi Japánban valószínűleg finomabb lesz mintha Kubában készül

máj. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

A 11-esnek és a 17-esnek nagyon köszönöm, erre lettem volna kiváncsi, és nem a „kérdező neked fingod nincs a népek ételeiről”-re

Köszönöm!!!

máj. 5. 21:14
 19/23 anonim ***** válasza:
70%
Ifen, ez megszokotz itt. A támogató válasz a jó, mkndegy mekkora ökörség.
máj. 6. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
32%

A máj. 5. 18:32 válaszadóhoz:


Persze, hogy az, a kérdező találta ki. Te más kérdéseit szoktad feltenni és más hozzászólásait beírni, mert nincs saját gondolatod? Ne, ne válaszolj!


---


A kérdésre:


Mindenkinek más az ízlése. Van egy nép, neked ízlik az ő hagyományos étele, másnak pedig egy másik nép étele felel meg.

máj. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!