Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Megtudnatok mondani a kinai...

Megtudnatok mondani a kinai mezes-szezammagos csirke receptjet?

Figyelt kérdés
Elore is koszonom!
2009. jan. 28. 02:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szezámos csirke mézes mázzal

Hozzávalók:


50 dkg csirkemell nagyobbacska csíkokra vágva


A páchoz:


őrölt fehérbors



1 teáskanál cukor


1 evőkanál fehérbor


1 evőkanál szezámolaj


A bundához:


1 felvert tojás


1 púpos evőkanál liszt


1/2 evőkanál keményítő


1 csapott teáskanál sütőpor


1 evőkanál olaj


1/2 dl ásványvíz


kevés só


A mézes mázhoz:


2 evőkanál méz


1 evőkanál cukor


2 evőkanál ketchup


1/2 evőkanál fehérborecet


Valamint:


szezámmag



Elkészítés: A csirkecsíkokat bepácoljuk, egy napot is hagyhatjuk állni. Ha összeértek az ízek, elkészítjük a tésztát a bundához, belemártjuk a csirkedarabokat, és bő olajban barnára sütjük. A mézes mázhoz összemelegítjük a hozzávalókat, beleforgatjuk a kész húst, és megszórjuk szezámmaggal. Köretként zöldséges rizst készítünk hozzá.


Én műanyag, fedeles edénybe szoktam tenni a falatkákat, és miután megszórtam őket, ráteszem a fedelet és jól összerázom, így egyenletesen oszlik el a szezámmag rajtuk.

2009. jan. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hali! Én dolgoztam kínai étteremben, és a fenti recept nagyjából okés is, de a bundába mi nem tettünk soha tojást, pedig volt raktáron sok. Így lett jó ropogós a bunda, amire plusz rájött a máz és így mégis kibírja, nem mállik szét fél óra múlva.
2009. jan. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

ezer koszonet es hala! :) holnap kiprobalom!

Utolso hozzaszolo: fini husis teszta receptjet nem tudod veletlenul?

hihihi ha en dolgoztam volna kinaiba biztos csodbe ment volna,mert nagyon szeretem a kinait:))

2009. jan. 28. 10:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Első válaszoló: a pácba mindenképpen ásványvíz kell? Szóval bubisnak kell lennie?
2009. jan. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Husis tészta az nálunk nagyon "fapados " volt, megfőzték a spagettit, tettek rá olajat, sötét szójaolajat is egy picit, sót, és olajon pirított csirkehús csíkokat, káposztacsíkokat, fafül gombát, reszelt répát. Ezt jól összekeverték és ennyi. Semmi extra nem volt, de persze étterme válogatja.
2009. jan. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!