Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Titeket nem zavar, hogy már...

Titeket nem zavar, hogy már mindenre, ami nem is annak tűnő termékre ráírják, hogy, , magyar termék"?

Figyelt kérdés
Igen csak gyanús már ez az egész, nem? Lehet, hogy most is butítani akarnak minket?
2011. jan. 9. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Nem zavar, mert az apróbetűs címkét olvasom el mindig, abban van az igazság. Nem tudnak átverni, úgyhogy nem zavar. Zavarja azt, akit ezzel meg lehet téveszteni :)
2011. jan. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Pont most derült ki, hogy egy német cég, ahonnan tojásokat importálnak dioxinnal fertőzött a tojás, legalábbis gyanús. Vissza is vették a bolt polcairól az összeset, de hát az aki addig megvette? A lényeg ráadásul, hogy ezek a német tojások magyar termék feliratú dobozban voltak. :D Európai uniós órán is tanultuk, hogy pl.: sok hagyma zacsiján vagy hálóján rajta van, hogy magyar termék.... De csak a háló a magyar termék, a hagyma bizony Made In Spain. :D Érdemes nagyon figyelni ezekre.
2011. jan. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is megtapasztaltam ezeket a furcsaságokat. A kínai makói fokhagyma volt az első. Makón csak csomagolták:)

Ami még zavar, ha a származási helynek az van feltüntetve: EU. Na, most tudd meg, melyik uniós országban készült. Azt olvastam, hogy hivatalosan nem lehetne az EU-t így használni, hanem a valódi ország nevét kellene feltüntetni. De mint látjuk, azzal sem járunk jobban. Megveszed a jól ismert debreceni kolbászt, ami Ausztiában készült, a Győri keksz termékeket, amit (ha jól tudom) Szlovákiában.

Na, megyek, veszek egy tanyát, és önellátásra rendezkedem be. Az én tyúkom nekem fog tojást tojni...

2011. jan. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a magyarnak álcázott kínai fokhagymától már én is rosszul lettem amikor magyar terméknek volt feltüntetve.

lehet, hogy összekeverték a bambuszrüggyel :))

2011. jan. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!