Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Milyen magyar ételeket ajánlot...

Milyen magyar ételeket ajánlotok a vegetariánusoknak?

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 16:02
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha se hús, se tojás, se tejtermék, akkor az igazán magyaros ételek kiestek. Próbálkozhatsz bármilyen étel 'megreformálásával' de az nem lesz igazi. A lecsó, és a paprikáskrumpli még elmegy, de pl a bableves akkor igazán magyaros, ha babgulyás, vagy csülkös-tejfölös bableves. Semmi baj a vega bablevessel, csak épp nem nevezném magyarosnak. Tésztáink, édességeink közül sem tudok olyat, ami megfelel a szigorú kritériumoknak.

Azt hiszem, egy olyan vega, aki tojást és tejterméket sem fogyaszt, az nem szereti a 'Hal nem is hús' mondatot hallani, tehát a halételeink is felejtősek.


Szerintem mondd meg neki nyugodtan, hogy mi magyarok ilyen állattartó nép vagyunk.

2011. febr. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Zakuszka ez zöldségekből fözött krém kenyére kenik de szerintem tészta vagy rizs mellé és jó lehet.

[link]

2011. febr. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Nekem egyből a következők jutottak eszembe, így, hogy tej és tojás is kilőve: Lecsó, paprikás krumpli, krumplis tészta, mákos tészta (tojásmentes tésztából is ugyanolyan jó), zöldséges bableves, hamis gulyásleves, gombapörkölt, esetleg mákos/lekváros palacsinta bár az nem teljesen magyaros, viszont tojás és tej nélkül is meg lehet csinálni a tésztáját. Annyi, hogy zablisztből, és kókusz/rizs/szójatejjel készítem el. Így tudom, nem lesz az igazi, de az illető biztosan értékeli.

Nem értem, miért mondják sokan, hogy a lecsó pl. nem jó natúran, kolbász és egyéb nélkül, vagy, hogy a babgulyás füstölt, vagy egyéb hús nélkül. Annak aki nem eszik húst, annak Isteni így, és nem fog neki hiányozni. Lehet, hogy a full magyaros konyha nem ilyen, de legalább megközelíti. Különben is, sok múlik a főzési eljáráson, a fűszerezésen.

2016. szept. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!