Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Egy külföldi barátotoknak...

Egy külföldi barátotoknak melyik magyar ételt ajánlanátok (recept és íz alapán)?

Figyelt kérdés

Receptet kellene küldenem egy finom magyar ételhez...

A rakott karfiolra gondoltam,de kiderült,hogy a kanadaiaknak is van hasonló ételük.A gulyás ....az eléggé ismert.

Székely káposzta?Dobos torta? Gundel palacsinta?

Mit lehetne ajánlani,amit ő is valószínűleg könnyen elkészít? Szeret főzni,pl. almatortát tud,ezért gondolom,hogy a torta is felvethető...DE tudnátok ti is tippeket adni?Köszi szépen!


2011. febr. 1. 04:51
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

A cseresznyeleves az tuti magyar!!Igaz?

Van valami nagyon jó recpetetetek hozzá?Azt tudom,hogy az egyik étteremben nagyon finom csereszenyelevest ettem, vaníliafagyival és brownie-val....és elég jó sűrű,intenzív íze volt a cseresznyének..

2011. febr. 1. 05:05
 2/14 A kérdező kommentje:

Epres gombóc??CSináltatok már olyat??

és az ország tortáját:szilvagombóc torta????

2011. febr. 1. 05:09
 3/14 A kérdező kommentje:

[link]


Szerintetek ez a legjobb 10 étel,?????

2011. febr. 1. 05:12
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Kanadabol irok.

A gulyast ismeri a baratod is? Tolem ha kerdezik honnan jottem es mondom,hogy magyar vagyok,az elso dolog a gulyas amit modanak,ja es a paprikas csirke!

2011. febr. 1. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Palacsinta, töltse azzal, amivel akarja.

Rakott krumpli.

2011. febr. 1. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A cseresznyeleves,amit írtál nem igazi magyar étel.

Gulyásleves (marhalábszárból),pörkölt nokedlival,töltött káposzta, desszertnek Dobos-torta, rétesek, farsangi fánk.

2011. febr. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A gyümölcsleveseket mindenhol ismerik, egy jó magyaros krumolilevest nem. A gulyás/pörkölt jellegü ételek szintén mindenhol ismertek.

Ami nek túl ismert és általában jól bejön, az a rakott krumpli, hortobágyi palacsinta (az eredeti: a tölteléke borjú vagy csirkepörkölt tejfölösen, tejfölös pörköltszaftos mártásban és átsütve - a különféle darálthúsos, panirozott, stb. nem)), somlói galuska, túrós csusza.

2011. febr. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Harcsapaprikás túróscsuszával! Az komoly!!!:)

Levesek közül egy jól eltalált palócleves, vagy Jókai bableves, vagy kolbászos korhelyleves.

Deszertek közül szerintem is gundel, meg somlói.

Szerintem a körözöttet sem ismeri, ami nem valami bonyolult kaja, de reggelire azért jobb (szerintem) mint a juharszirupos palacsinta :)

2011. febr. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, majdnem kihagytam a vargabélest! :)
2011. febr. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

Újházi tyúkhúsleves

Töltött csirke

Halászlé

Túrós csusza

Túrós lepény

2011. febr. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!