Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Melyek a tipikusan magyar...

Melyek a tipikusan magyar specialitások?

Figyelt kérdés
2007. jún. 3. 22:52
1 2
 1/20 anonim válasza:
100%
Gulasch suppe! :)
2007. jún. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
töltött káposzta, pörkölt nokedlivel, halászlé és túróscsusza, lecsó,Újházy tyúkhúsleves
2007. jún. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak néhány kiegészítés az előző választ író által felsoroltakhoz.

Abszolút magyar például a székelykáposzta (nem a székelyekről, hanem egy Székely nevű színészről kapta a nevét), de magyarként jegyzett cukrászati termék a Dobos C. József által megalkotott dobostorta (tkp. Dobos-torta lenne), a Rigó Jancsi cigányprímásról elnevezett rigójancsi nevű krémesféle, a Gundel Károly alkotta Gundelpalacsinta, vagy a vargabéles (amit épp ezért az angol királynő magyarországi menűje is tartalmazott). Mindenképpen magyar a babgulyás és a Jókai-bableves, de a lebbencsleves és a hortobágyi palacsinta is. A típikus csípőspaprikás halászlevek is hungarikumok.

2007. jún. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
100%

Magyar a parenyica, a pálpusztai sajt is. A gyümölcs pálinkák, a Tokaji bor.

De nem csak ételek vannak, hanem állatok is, ha érdekel a teljesség igénye nélkül: szürke marha, lipicai ló, mangalica malac, nyurga ponyt.

2007. jún. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
100%
szerintem a gulyás leves.:D
2007. júl. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
zsíros kenyér!:D
2007. aug. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
100%
Szerintem a magyarok nemzeti eledele a csirke paprikás,a gulyás leves .a halászlé.atöltött káposzta ,és italok közül a villányi és a tokaji borok.
2007. okt. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 tade ***** válasza:
97%
A 2. hozzaszolot kicsit javitanam.... Mivel olvasok Marait ezert volt alkalmam sok öneletrajzi regenyt is olvasni töle... SZoval az egyik regenyeben emliti, hogy a felesege istenien tudott palacsintat kesziteni...egy alkalommal A Gundel etterem tulajdonosa azaza, Gundel Karoly megkerte csinaljon a kulönleges vendegei szamara egy sajat recept altal keszult palacsintat...Marai felesege elkeszitette a csokis dios, a mai neven ismert Gundel palacsintat. Sajnos Marai felesege megadta Gundel Karolynak a receptet amit mar ö a sajat neven adott el.... Szoval valojaban a Gundel palacsinta Marai Sandor felesegenek sajat receptje volt....de sajnos ezt kevesen tudjak
2007. dec. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
100%
A lángost kifelejtettétek!Szerintem még a hurka is,a sokféle kolbászok,amit csak a magyarok tudnak tökéletesen fűszerezni(pl.a Gyulai).A téliszalámik pl.a Pick,a külföldiek élnek-halnak értük,de én is!
2008. márc. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ha francia vendégeim voltak a tökfőzeléktől voltak teljesen elájulva.Mégcsak hasonlót sem láttak sosem:)
2008. jún. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!