Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mi a kedvenc ételed és miért?

Mi a kedvenc ételed és miért?

Figyelt kérdés
Szerinted milyenek a magyar ételek?
2011. jún. 3. 13:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
sushi, wrap. szerintem a magyar ételek nehezek fűszeresek és unalmasak.
2011. jún. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a magyar konyha az egyik legjobb a világon. És ezt a legnagyobb chefek is így gondolják (amikor szakácsnak tanultam, találkoztam egy világhírű Michelin cheffel, aki szintén ezt mondta), a franciák elbújhatnak mögöttünk.

Amúgy kedvenc ételem a spenót, hagymás rostélyos, cigánypecsenye, gulyás.

2011. jún. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A magyar ételek közül a kedvencem a hortobágyi palacsinta és a paprikás csirke nokedlivel.

Szerintem a magyar konyha méltán híres, mikor kint tanultam külföldön, nagyon hiányoztak a magyar pirospaprikával készült ételek és a nálunk megszokott ízvilág.

Személy szerint elégedett vagyok a magyar gasztronómiával. :)

2011. jún. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

A magyar ételekkel vegyesek az érzelmeim. Nem szeretem a nehéz, zsíros húsokat, amivel a legtöbb kajánk tele van, és a fűszerpaprikákat is csak nagyon ritkán, módjával. Igazából a legtöbb hagyományos magyar kaját nem eszem meg. Ellenben brilliánsan jó a magyar tejföl, és legfőképp a túró, meg a túróételeink (nagyrésze), valamint isteniek a süteményeink, édességeink!


Ha magyar kedvencet kéne mondani: somlói galuska, aranygaluska, mákos guba, túrós derelye, szilvás gombóc, mindenféle palacsinták, meg hortobágyi húsos palacsinta, ha jó húsból készül. Ja és persze a nyúlpaprikás!


Nem magyar kedvenc, na az sok van. :)

2011. jún. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Halászlé!!!Imádom,40 éve nem tudom megunni!
2011. jún. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok kedvenc kajám van, választani nem tudnék, ahogy a magyar ételek közül sem. Van, amit ki nem állhatok (gulyáslevestől még a hideg kiráz), de egy nagy tányér forró halászlével le lehet venni a lábamról, de a dobostorta is igazi ínyencség!

Amit soha többet nem fogok megkóstolni az a mangalicatöpörtyűvel töltött étcsoki. Brrrr...

2011. jún. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: Ez komoly? Hol láttál ilyen csokit?
2011. jún. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
Előétel: frissen sült libatepertő és libamáj. Újházi tyúkhúsleves, majd rántott hús petrezselymes új burgonyával, uborkasalátával. Desszertből több is van, a házi kézzel nyújtott túrós rétes vetekszik a házi készítésű Dobostortával. Ha igazi ínyenc vagy, tanuld meg mesterfokon elkészíteni ezeket az ételeket.
2011. jún. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
84%

Utolsó: tudsz élni ( ezek szerint)

Amúgy nekem a sült krumpli, gyors. egyszerű és finom. De imádok mindent ami finom!!:D

2011. okt. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem vagyok magyar konyha rajongó, túl zsíosak az ételeink alapvetően, túl sok a hús, és mindennek ugyanolyan alapíze van. Most tuti meg fognak sokan kövezni, de ez az ízlésem, és mondom ezt úgy, hogy alapvetően elégé magyarnak vallom magam, csak a kaják terén nem olyan az ízlésem. Nem eszem húst, viszont ha már magyar kedvencekről van szó akkor krumplistészta és lecsó, na azokat tényleg nagyon szeretem. Egyébként saláták, olasz tészta ételek leginkább amik az én ízvilágom. Viszont azt meg kell hagyni, hogy a magyarországon termő csípős paprikák utánozhatatlanok, de az összes paprika, na azoknak nincs párja. Ha kiköltöznék külföldre nekem azok hiányoznának a legjobban, meg az Erős Pista, Piros Arany.
2018. jún. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!