Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Milyen cigány ételeket ismersz?

Milyen cigány ételeket ismersz?

Figyelt kérdés
2011. jún. 27. 14:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
Ürepörkölt.
2011. jún. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
2011. jún. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
78%
cigánypecsenye..
2011. jún. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Készítenek pörköltszerű ételeket, de nagyon erős fűszerezéssel.
2011. jún. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Túrós tészta


"Túróstészta, cigány módra


A Rádió C-ben hangzott el, nem én hallottam, mesélték. Ha nem így volt, akkor is zseniális. Megkérték a hallgatókat, hogy telefonáljanak be, mondják el kedvenc ételük receptjét, és ha tetszik a műsorvezetőknek, akkor nyerhetnek egy napszemüveget. Ez a recept szerintem kettőt is megér.


- A mi kedvencünk a túróstészta - kezdte a hölgy. - Egy nagy üstben felteszem a tésztát főni. Közben egy-másfél kiló füstöltszalonnát feldarabolok, és megsütöm. Mikor kész a tészta, kiszedem, és teszek rá egy csomó túrót meg tejfölt. Ráteszem a sült szalonnát. Aztán ráöntöm a zsírját is. Na, és most jön a lényeg: az egészet vastagonleöntöm jó, csípős marhapörkölttel: ettől lesz igazán finom. Ez a kedvenc ételünk, fel sem kelünk az asztaltól, amíg van belőle. Hiába csípős, a gyerekek is szeretik.


- Rántott hússal esszük - tette hozzá végül, mintegy mellékesen."

2011. jún. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
58%
házi pálinka zöldpaprikával
2011. jún. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Kucurapörkölt


1 kucura, 3 fej hagyma, két kanál szines paprika, bors, só és ha van 2 kanálnyi lecsó, erőspaprika.

A kucurát megpucolom, több vízben megmosom és falatnyi darabokra vagdalom. A zsíron aranyosra pirítom az apróra vágott hagymát, ráteszem a paprikát, majd a kucurát. Sózom, majd pár perc múlva felöntöm egy csésze vízzel és fedő alatt párolom. Mikor majdnem kész, borsozom, beleteszem a lecsót és az erőspaprikát. Túrós csuszával, tarhonyával, vagy rizzsel tálalom.

2011. jún. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez a túrós tészta nagyon király lehet :) Egyszer tuti ki fogom próbálni
2011. jún. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
54%

végy 5 kiló disznóhúst pucold meg a kiló hagymát ...

na jó csak vicceltem, de azt sokat mert sok az éhes száj.

2011. jún. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
69%
lopott
2011. jún. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!