Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mit jelent a ROIBOS (tea)?

Mit jelent a ROIBOS (tea)?

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:

a rooibos vagy red bush egy afrikai fűféle, magyarul vörös fokföldirekettye a neve, vagyis nem teacserjéről van szó.


koffeinmentes (pontosabban teofilin mentes, mert a teában az van) és alacsony a tannin-tartalma, gazdag ásványi anyagokban, nagyon enyhén édeskés az íze.

2011. júl. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
igen de vérnyomásemelő,úgyhogy vigyázz vele.
2011. júl. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A roibos - mármint maga ez a szó annyit jelent hogy vörös bokor. A többi leirták az elözöek.
2011. júl. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Vagyis ha a teára az van ráírva, hogy Roibos, akkor az azt jelenti, hogy koffeinmentes tea? Miben található még Roibos?
2011. júl. 5. 22:58
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


remélem kielégítő a válasz:)

2011. júl. 6. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A roibos egy cserjeféle, nem tea, de ebből is észítenek teát. Mint van hárstea, de az hársfavirágból.
2011. júl. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépem a válaszokat! :) de valoban ilyen jótékonyhatású szerintetek is?hisztek benne?
2011. júl. 6. 22:54
 8/8 anonim ***** válasza:

tegnap 05:44


Nekem tavaly az egyik ismerős (egészségügyi dolgozó) ajánlotta, az akkor 3 hónapos lányomnak, mert nagyon hasfájós volt. Már mindent kipróbáltunk és ez valóban nyugtató hatású is volt számára. No nem felnőtt adagot adtam neki, de a gyerekorvos is javasolta, hogy próbáljuk meg. Azóta hetente én is iszom:)

2011. júl. 7. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!