Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Ettetek már szürke marhát? Ha...

Ettetek már szürke marhát? Ha tipikus magyar ételek kerülnek szóba, miért nem fér közéjük szürke marhából készült étel?

Figyelt kérdés
Magyarok ősi étele, országszerte kapható. Igaz drága, de ez nem kifogás, a hal is ugyanolyan drága, nagy ritkán mégis hozzájut a legtöbb magyar család.
2011. júl. 11. 09:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

azért a hal és a szürkemarha ára nem hasonlítható össze.

1200 ft-ér már kapni egy kiló tengeri halat, a szükemarháé

pedig több ezer ft.

azért én mégis egy szürimarha pörköltet választanék, amellett, hogy a halat sem vetem meg.

2011. júl. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
amúgy azért drága mert kevés van belőlük.
2011. júl. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2000 párszáz forint a szürkemarha hús kilója. Tudom, hogy drága, de nem annyira, hogy egy évben egyszer ne ehessen az ember, annyira meg pláne nem drága, hogy egy életen át soha ne ehessen belőle! Még én sem ettem, de szerintem "bűn" úgy meghalni, hogy nem kóstolja meg az ember, legalább egyszer.


(És itt most az átlag emberekről beszéltem, nem a nagyon szegényekről.)

2011. júl. 11. 10:07
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen én is úgy tervezem, hogy nem halok meg szürkemarha nélkül:))Néha egy szövetkezet felénk is kínálja, 2800 a lábszár.a többi része pedig ezen felül van. eddig mindig lemondtam az ajánlattételről, de egyszer ki fogom próbálni.

üdv-átlagháziasszony-

2011. júl. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Még sose ettem, ennek egyik oka, hogy nagyon válogatós vagyok, marhalábszárat és ilyen mócsingos részeket bottal se, de a bélszín, vagy a borjú színhús jöhet (és képzelem ezek milyen árban vannak szürkemarhánál!)

A másik oka, hogy nem is láttam, hogy árulnának, amerre én járok.

2011. júl. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hajdúszoboszlói nyaralások alkalmával ki nem hagyjuk a szürkemarha pörköltöt.Nem olyan vészes árban sem, és istenien tudják elkészíteni az egyik étteremben.
2011. júl. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
a "mócsing" vagyis a lábszár inai, olyan vajpuhák lesznek,amikről még nem is álmodtál:)) köze nincs a mócsinhoz. jól kell megfőzni, ízesíteni és világcsúcs kaja.
2011. júl. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

a Balatonfelvidéken is vannak szürkemerha gulyák, az ottani éttermekben is kaphatóak a belőlük készült finomságok.

csak hát az áruk...

2011. júl. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 doboszoli ***** válasza:

Miután a marha a kedvenc húsom, alkalmanként engedek a csábításnak. Van egy "beszállítóm" aki ezt is, és mangalicát is szokott hozni.

A számlaképességet nem ildomos nála firtatni....

2011. júl. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ízét mihez lehetne hasonlítani?:)


Egyébként én itt néztem az árakat:

[link]


Nem olcsó, de nem kifizethetetlen...ráadásul a szürkemarha farok 60ft/10dkg. Állítólag az olcsó:P

2011. júl. 11. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!