Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mely nemzet ételeit kedveled?...

Mely nemzet ételeit kedveled? És mely a kedvenc hazai ízed?

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 11:13
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
olasz ! :))
2011. aug. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Az olasz konyha elsősorban. De nem az itt pizzának, vagy bolognai spagettinak gúnyolt utánzatok, feltúrbózva sok ketchuppal, hanem ahogy Olaszországban, vagy esetleg egy valódi, jó olasz étteremben (nem gyorsétterem!) valóban készítik a tésztaételeket, ,,Al dente'' állagúra főzött tészta, valódi friss paradicsomból készült szósszal, bazsalikommal...hmm, olívaolajjal meglocsolva. Illetve a török és az indiai konyhát sem vetem meg, pl az indiai lencseragu,egyéb csípős vega ételek, vagy a török falafel. Nekem az itthoni ízek túl zsírosak, és mindennek ugyanaz a z alapíze van, és húst nem fogyasztok, viszont amit imádok és magyarnak mondható az a lecsó, és a krumplistészta, vagy paprikáskrumpli ubisalival. Viszont a hazai paprikák mindent visznek, a csípősek, a nem csípősek egyaránt, na azoknak nincs párja! Ha kimennék külföldre, én az itthoni paprikákat, illetve az Erős Pistát, Piros Aranyat sírnám vissza de nagyon! Oké, hogy máshol meg ezerféle csiliszószt lehet kapni, de nekem ezek az irdatlanul sós, tömény ízű ételízesítőnek használt cuccok mindent visznek! :) ÉS igaz, nem kaja, de a magyar borok is (főleg balatonfelvidéki) borok se semmik!
2018. jún. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!