Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A mákot csak Magyarországon...

A mákot csak Magyarországon lehet legálisan fogyasztani?

Figyelt kérdés

Azt mondta tanárom mikor beszéltünk a nemzetek ételeiről, hogy a mák csak nálunk kapható; fogyasztható legálisan süteményekben...ételekben!

Ez igaz, mert én hihetetlennek tartom!?


2011. júl. 29. 21:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
30%
Biztos, hogy más országokban is kapható süteményekben. Viszont külföldre nehézkes lehet exportálni, illetve vezetés előtt nem érdemes fogyasztani, mert a drogteszt pozitív lehet akár egy mákostésztától is!
2011. júl. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%

Igaz.

Svájcban pl a magyarok ölni tudnak a mákért, viszont boltokban nem kapható. Esetleg a törökök szoktak behozni, de akkor is nagyon kis kiszerelésűt.

Általában úgy csinálják, hogy aki megy haza és kiterjedt magyar ismerősi köre van bevásárol mákból. :D (én pl nem eszek ilyet, de ismerős sűrűn hoz).

Én az Túró rudiért élek halok. Amit én csinálok nem olyan mint a pöttyös rudi, szóval ahhoz is ilyen "maffiásan" jutunk hozzá.

2011. júl. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%
Mákot mindenhol lehet enni, de termeszteni és drogként felhasználni csak Afganisztánban lehet.
2011. júl. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
50%
Angliában és amerikában a mákos beagleben van mák.Szal nem : igaz amit mondott a tanárod :D.
2011. júl. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
85%

Nekem a történelem tanárom mesélte, hogy egy amerikai túrista lefényképezett egy mákmezőt vagy mit magyaroszágon, hazament föltette valami közösségi oldalra, az FBI kiment a házához, és megkérdezték, hogy ez a fénykép hol készült...

Egyébként meg szentem máshol is termesztenek, legálisan, mert szinte mindenütt lehet találkozni mákos cuccokkal, azok ellátására magyarország kétlem hogy képes lenne.... :D

2011. júl. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én Németországban élek, és itt minden élelmiszerboltban lehet kapni. termeszteni is lehet, de engedély kell hozzá, engedély nélkül komolyan megbüntetnek.
2011. júl. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ukrajnában lehet fogyasztani, az országba behozni mákot, viszont termeszteni már nagyon régen szigorúan tilos. Néhány tőért pénzbüntetés jár, sok tőért (nemtom hány db a sok) pedig börtön.
2011. júl. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%
21:52, ha olvasod. Milyen boltokban lehet mákot kapni? Én is Németországban élek, a közelünkben Lidl, és Aldi van, de én még egyikben sem láttam, pedig szeretnék venni.
2011. júl. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

A 21:52-es vagyok: én az Edeka-ban veszem, de a Rewe-ben is már sokszor láttam. Az Aldiban meg a Lidlben csak néha van akciósan.

Blaumohn néven keresd, a Mohnback nem jó, mert az kész máktöltelék, és az izesitése (legalább is nekünk) nem izlik.

2011. júl. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Hűű megoszlók a vélemények de úgy veszem le, hogy hamis az állítás!

De akkor nálunk szabad engedély nélkül is fogyasztásra termelni vagy mi is (még) behozatunk?

2011. júl. 29. 23:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!