Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Hogy készítsek "eredeti"...

Hogy készítsek "eredeti" angol teát?

Figyelt kérdés

Rengeteg "receptet" találok a neten, de nektek hogy vállt be? Angol teát szeretnék készíteni. Ti hogy csináljátok?

Leírnátok a receptet?

Köszönöm!


2011. aug. 26. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan, de annyit tudok hogy megcsinálod a teát, és beleraksz egy-két csepp tejet. Feltéve, ha erre gondolsz :D
2011. aug. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Erre, de nem 1-2 csepp kell :S
2011. aug. 26. 14:35
 3/6 anonim ***** válasza:
17%

Akkor se rakj bele sokkal többet, mert garantálótan rosszul fogod magad érezni. Igaz én sima fekete teával próbáltam ki egyszer, rossz is volt a közérzetem utána.

1. voltam

2011. aug. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
éni spróbáltam már, de akkor rosszul csináltam, és gondolom te is !
2011. aug. 26. 16:05
 5/6 Phoney ***** válasza:
100%

Először is vegyél valami normális (pl. Twinings vagy Dilmah) fekete teát, mert az angol teázást minőségi teához találták ki, olcsóval nem túl élvezhető, éppen ezért csinál a mai magyar ember limonádét a teájából.


Utána fogod a filtert (persze még angolabb lenne a sima teafű („leaf tea”), meg igazából több is jön ki ugyanannyi pénzért), és forrásban lévő vízzel öntöd le, majd 3–5 percig áztatod lefedve. A 3–5 perc az nyugalomban lévő filterre vonatkozik, tehát nem mozgatod, nem nyomkodod, csak a végén kiveszed.


Tejet nem muszáj bele tenni, attól nem lesz „angolabb”, ez kb úgy megy, mint a kávénál. 1-2 cl-nél többnek viszont szerintem nincs értelme, könnyen elveszi a tea ízét. Cukrozni is lehet, ízlés szerint.

2011. aug. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2011. aug. 29. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!