Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Valaki rajtam kívül, aki...

Valaki rajtam kívül, aki Obento-t visz a suliba ebédre?

Figyelt kérdés

Vagy munkahelyre, vagy máshova. Csak mert akkor megoszthatnánk egymással a tapasztalatokat, recepteket, stb.

:)


2011. szept. 17. 10:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%
Te a kajásdobozod eszed?
2011. szept. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Úgy látom, fogalomzavarod van. A bento az magát a dobozt jelenti, az obento pedig az ételt, amit beleraksz. Akkor beszélj, ha biztos vagy benne, hogy nem mondasz hülyeséget.
2011. szept. 17. 12:51
 3/18 GusztixD ***** válasza:
48%
nemértem a kérdést de én suliba általába szendvicset és almát viszek:D
2011. szept. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]


Ez az obento.

2011. szept. 17. 17:54
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Csak egy picit vagy felvágós, nem?
2011. szept. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Éppen csak egy picit :) Zavar?
2011. szept. 17. 18:49
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
Nem különösebben :D
2011. szept. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"A bento japán kifejezés, uzsonnacsomagot jelent."


"A bento hagyományosan rizst, valamilyen fehérjét (húst, halat, tojást), egy kisebb adag köretet, illetve savanyúságot vagy édességet tartalmaz 4 - 3 - 2 - 1 arányban."


Ha jó helyen olvasgattam, akkor ez egy műanyag doboz, amibe teszel egy adag egészséges ételt, DE! még szépen ki is díszítgeted.


Szoktam műanyag edényben kaját vinni a munkába, de azért nem cicomázom így ki, nincs rá se energiám, se igényem.


Hogy órákig farigcsáljam, rendezgessem, azért, hogy a tíz perces szünet kajálásra fordítható max. 5 percében befaljam? ;) Na ne!!!


De ha lenne egy gyerekem, aki értékeli az ilyesfajta uzsonnás dobozt, akkor neki lehet, hogy szívesen fáradoznék vele.


Engem még körbe is röhögnének a kolléganőim, ha a kis csinos dobozomból kivillanna a rizskupac, amire arcocska van kirakva sárgarépából...

2011. szept. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
én egyszer gabonapelyhet tejet tálat vittem és órán gyorsan összedobtam azt elkezdtem azt enni, végülis reggeli és reggel volt:D
2011. szept. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én vinnék bento-t a suliba, csak a japánokkal ellentétben itt korábban kezdődik az élet, így nincs időm reggel főzőcskézni. Pedig nagyon szívesen vinnék pl curryt.

Te hol vetted hozzá a dobozodat?

2011. szept. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!