Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Milyen egyszerű, kóser egytálé...

Milyen egyszerű, kóser egytálételeket csinálhatnék? Vacsorára.

Figyelt kérdés

Valami könnyű, gyorsan elkészíthető, de finom ételt szeretnék.

Meghívtam vacsorára egy ismerősömet, aki zsidó - szokta tartani a böjtöt is, vallási közösségbe is jár, szóval eléggé tarthatja magát a kóser ételekhez is.

Majd azért megkérdezem, mit (nem) szeretne, csak szeretnék előtte tisztán látni, gondolkodni, ötletelni. :)


Mi az az alapanyag, amit semmiképpen se vegyek számításba?


2011. okt. 19. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát ez az ő ízlésvilágától függ...
2011. okt. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastad el a zsidó konyha honlapját? Ott rengeteg hasznos öteletet találsz. Azt tudom, hogy a libát szeretik, abból lehet sokféle ételt készíteni.


[link]

2011. okt. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
A sertéshúst és zsírt eleve zárd ki. Aztán - mivel kóser ételekre kérdeztél rá - ne feledd el, hogy a kóser étel csak akkor az, ha minden alapanyaga, külön-külön, maga is megfelel a kóserségi előírásoknak. Budapesten van olyan élelmiszer-üzlet, amely ilyeneket árusít, keress rá, megtalálod. Szóval, a dolog nem is egyszerű. Ha gondolod, Fűszeres Eszter blogjára is rákattinthatsz - az is ötletet adhat. És: minden tiszteletem a tiéd, figyelmes vendéglátó.
2011. okt. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket és az információt-tanácsot. Akkor holnap körülnézek még, keresek valami boltot... :-)
2011. okt. 19. 18:04
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazi kóser ételt nem tudsz neki készíteni. Ahhoz az edényeidnek is kósernek kellene lenniük. Jobb,ha rákérdezel nála,hogy mivel kínálhatod meg.
2011. okt. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ó, értem.

Akkor nyilván csak alapanyagokra gondolok, mi az, amire ne is gondoljak...

Megkérdezem a boltban (is). :)

2011. okt. 19. 23:58
 7/7 mustafa33 ***** válasza:
"Évajuli" igaz amit írtál, de azt a libát a sakternek kell levágni előírásosan, máskép trefni, nem kóser.
2011. okt. 20. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!