Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Milyen magyar tájegység...

Milyen magyar tájegység jellegzetes gasztronómiáját lehetne leírni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudtok segíteni egy tájegység gasztronómiáját jellemezni?

Elég ha csak tájegység nevet és pár kaját mondtok, aztán utána nézek neten a többinek! de ha van aki többet segítene szívesen annak nagyon örülnék!:)))


Illetve egy országot kell majd jellemeznem. De ha vki abban tudna segíteni az is nagyon jól jönne!!

Köszönöm szépen előre is a segítségetek!:))


2011. nov. 14. 17:35
1 2
 1/14 anonim válasza:
válaszd a jászkunsági pöcegödrök gasztronómiáját
2011. nov. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

ország szerintem az olasz konyha a legegyszerübb.

Ha tuti ötöst akarsz japán és a szusi.


Google: Táj egységek ételei itt kúlturát étel recepteket talász.

2011. nov. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. nov. 14. 17:53
 4/14 anonim ***** válasza:

Idegenforgalom szakon volt egy kis könyvünk, ami a különbözö orszagok gasztronomiajaval foglalkozott. Europan kivül csak a hiresebb gasztronomiaju orszagok, de az összes Europai is benne volt. Szerintem ilyesmi könyvet keress a könyvtarban, erdemes!! Szerintem a japan, francia, olasz, svajci eleg megszokott tema, különlegesebb szerintem pl. a bolgar, török. Amennyire az emlitett könyvböl emlekszem, ott a sütemenyek sokkal edesebbek, szinte emelyitöek, sokkal több mezet hasznalnak a sütemenyekhez, sok a bananos süti. A gyümölcssalatak is kaloriadusabbak, rengeteg majonezt hasznalnak.


A tajegyegek közül nekem a paloc jutott eszembe. Ott van egy juhturos teszta, ami Istenien finom, egy korabban ott elö csalad regebben elmondta a receptjet. Nem jatszottam vele, igy a teszta helyett sima kifött tesztat csinaltam, de emlekezetem szerint az eredeti verzioban gyurt tesztabol kanalazni kellett egy reteget, erre egy reteg juhturo, tejfel es szalonnat is lehet, majd ujra retegezesek utan a sütöben megsütni.

2011. nov. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

köszi szépen!!!:))) lehet h a palocot választom teccetős amit irtál:D

amugy én is idegenforgalmin vagyok, csak épp nincs könyvünk:S de majd utána nézek! köszönöm:)))

2011. nov. 14. 20:39
 6/14 anonim ***** válasza:
göcsej? Dödölle, prósza, káposztásrétes?
2011. nov. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

japán konyha:

[link]


olasz konyha:

[link]

2011. nov. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

görög konyha:

[link]


zsidó konyha:

[link]

2011. nov. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

arab konyha:

[link]


kínai konyha:

[link]


francia konyha:

[link]

2011. nov. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

göcseji ételek:

[link]

2011. nov. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!