Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Melyik nemzet konyhája a...

Melyik nemzet konyhája a legegészségesebb?

Figyelt kérdés
2012. márc. 13. 19:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%

A magyar.

Ugyanis minden fajta embernek az a legegészségesebb amihez hozzászokott és hazai.

Hiába eszed meg a banánt, narancsot stb. Nem olyan hatékony mint a honos magyar termékek. Amihez hozzászoktunk.

2012. márc. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Tehát ha valaki egy falun kolbászon meg szalonnán nőt fel, az full diétás, tápláló, és minden vitamin és egyéb tápanyag megtalálható benne, mert saját disznóból van


ahha, persze

2012. márc. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Állítólag a Francia, és a Görög.
2012. márc. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek igaza van. De ha nagy átlagban nézzük, az ételek öszetevőit összehasonlítva, akkor valószínűleg a görög és a török nyert. Sok friss zöldség, sok hal, kevés zsiradék stb. Amúgy szerintem általában igaz, hogy a tengerparti országok konyhája egészségesebb, mint a kontinentálisoké (pl. japán, koreai). Persze vannak kivételek, pl. az angol konyha szerintem az egyik legvacakabb. Meg én sokat nem is ismerek, pl. fogalmam sincs, Afrika belső vidékein mit esznek (már a banánon meg a semmin kívül).

A környezetszennyezés is fontos szempont, a japán konyha pl. alapból nagyon egészséges, csakhogy gondolom a tengervíz feléjük tele van higannyal meg minden sz.rral (újabban radioaktív szennyel is gondolom). A Földközi-tenger és a Balti/Északi azért kevésbé durva.

2012. márc. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
A másodiknak jelezném hogy nem ilyen kis térségre lebontva gondoltam hanem pl Közép-Európa, Nyugat, Kelet, Közelkelet, Távolkelet, stbstbstb...
2012. márc. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 doboszoli ***** válasza:
91%

"..falun, kolbászon, szalonnán nő fel.."

Nem tudom, mennyit éltél falu, de feltételezem, hogy max. vendégségben, így ebben ilyen módon állást foglalni...hmm.

Tájékoztatlak, hogy mi itt "falun", a szalonnán, és a sonkán kívül,(ami messze korrektebb étel, mint a mekis szemetek), sok, saját termelésű zöldséget, gyümölcsöt, miegyebet fogyasztunk, ami szintén tisztességesebb étel, mint a multiban vásárolt, kényszerérett, külföldi vackok.

Ezen kívül a mezőgazdasági és egyéb fizikai munka,(már,ha tudod miről beszélek) igenis megkívánja a csülökpörköltet, nem lehet zabpelyhen ilyen munkákat végezni.

Gondolkodj, nem fáj az...

2012. márc. 14. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
Hát igen, az a fránya falusi kaja.:) A szüleim is azonn élnek. 78, 80 évesek. Eddig 10 szer voltak kb orvosnál. Szóval, bizti nagyon egészségtelen.:)) Csak jobb a sok kacattal teletömött, előre csomagolt kaja. Azért én is maradok a házi kolbásznál, az épp leszedett mosatlan gyümölcsnél, zöldségnél.Így 55 évesen, szeretnék már végre orvoshoz járni.:))
2012. márc. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Imi válasza:
32%
Az igazi magyar, amit már elfelejtettünk, ahogy régen főztek a magyarok.
2012. márc. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
80%
a japán
2012. márc. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
24%
Az afrikai , mert az fogyaszt legjobban. ( Amúgy nem tudom , csak nem akartam kihagyni ezt a szar poént.)
2012. márc. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!