Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Pina Coladába most mi kell...

Pina Coladába most mi kell pontosan az igazi recept alapján kókuszlikőr is vagy csak a fehér rum?

Figyelt kérdés

2012. aug. 7. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
45%

Én így készítem:


- Ananászlé

- tejszín

- Kókusz szirup

- Malibu

- jég


Arányokat ne kérdezd, érzésre csinálom! De az a lényeg, hogy az ananászlé adja meg a bázist, abból kell a legtöbb, kb. negyede a tejszín, annak a fele a Malibu, a kókuszt meg annyit, hogy lehessen érezni benne. :)


Hmmm... most megkívántam!!! Jó sok jéggel!!! Felrázva, nem keverve!! :-D

2012. aug. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jut eszembe, csináltam már Vodkával is - mert elfogyott a Malibu. Még kipróbálnám Gin-nel is...
2012. aug. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
tejszínt én mindig kihagyom pár ananászkockát vágok bele az besűríti
2012. aug. 7. 17:28
 4/8 A kérdező kommentje:
kókusz szirupot házilag nem lehet készíteni én itthon kókusztejből csináltam a pina coladát
2012. aug. 7. 17:29
 5/8 A kérdező kommentje:
vagy mindegy milyen kókuszlét adunk a lényeg hogy legyen kókusz íz az italba?
2012. aug. 7. 17:29
 6/8 Phoney ***** válasza:

Az igazi recept alapján 3 cl kókuszkrém kell bele (ez általában kókusztej és őrölt kókusz összemelegítésével készül), meg persze az ananászlé, és törtjéggel kell összerázni.


Ezt a kókuszkrémet szokták gyakran megspórolni kókuszlikőrrel és tejszínnel.


[link]

2012. aug. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A tejszín adja meg a krémes jellegét, az ananászlé meg alap. Úgy értem, az a bázis, abba kerül a sok finom cucc.


Ha megkóstolnátok így, ahogy én készítem, tuti, h ízlene. :)) Sokan dícsérték már!

2012. aug. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pina Colada.


Hozzávalók:


Jégdara

2 rész fehér rum

1 rész kókuszlikőr

4 rész ananászlé


Elkészítés:


Öntsünk tört jeget a shakerbe, adjuk hozzá a rumot, kókuszlikőrt és ananászlét. Könnyedén rázzuk, majd szűrjük le egy nagy pohárba, aminek az aljára jégdarát tettünk. Díszíthetjük ananásszal és koktélcseresznyével. Kínáljuk szívószállal.

2012. aug. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!