Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Németországnak mi a nemzeti...

Németországnak mi a nemzeti ételük?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy sörösek italban de mi az ami nekünk magyaroknak a pörkölt,babgulyás,stb...Mik a fő ételeik,leveseik? Esetleg kóstoltátok is ha voltatok kint náluk? Milyen volt? Köszönöm!

2012. aug. 24. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
A hideg krumplisalátát nagyon szeretik sok ételhez köretnek. Nekem nem jött be.
2012. aug. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

Az előző vagyok!

Sok rántotthúst esznek, és rengeteg kolbászt.

2012. aug. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy Németország nemzeti eledele, minden tagállamban más a kedvenc.

Ha közelebbröl megirod, hogy melyik terület érdekel, akkor tudok rá válaszolni.

Egyébként - a közhiedelemmel ellentétben kimondottan finomak, csak nem magyaros izesitésüek.

A legtöbb húsételt valamilyen mártással együtt vagy mártásban fözve eszik, de ezek nem azonosak azzal, amit olcsóbb helyeken tálalnak hozzá, azok rendszerint valami Maggi/Knorr-ból készült maszatok.

Finomak az édességek, gyümölcsös sütemények is.

2012. aug. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nagyon szerettem a szilvalekvárral töltött gőzgombócot, amit darálva kapható mákkal szórnak (nehogy elültesse valaki), vajjal öntöznek


a hollandi mártást is spárgával

és az epres torták is jók, no meg a szilvás pitéjük is

2012. aug. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajttorta, különféle Kolbászok, Sör, Gőzgombóc. ja, és SÖR
2012. nov. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!