Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Igaz, hogy a sushi-ban (amibe...

Igaz, hogy a sushi-ban (amibe kerül hal) lehet élősködő?

Figyelt kérdés

Féregfélékre gondolok, arra a fehér, hosszúra, valami szál vagy cérna a neve... Nem tudom.

Ugyanis az nincsen megfőzve, azaz megmaradhat benne? Lenne erre valami módszer?


2012. okt. 14. 12:31
 1/6 A kérdező kommentje:
Csak ezért nem akarok enni sushit...
2012. okt. 14. 12:35
 2/6 anonim ***** válasza:
Én eddig csak a disznóról tudtam, hogy nyersen okozhat problémát a benne élő ún. szívféreg, de azt gondolom, minden élőlénynél előfordulhatnak élősködők, noha a nyers halról még sose hallottam. Ennek ellenére én nem félek ettől a veszélytől, szerintem nincs semmi bajuk a nyers halaknak. Ha mégse akarsz emiatt éppen halat enni, akkor még mindig ehetsz vegetáriánus vagy füstölt lazacos sushi-t is.
2012. okt. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ez igaz igen. Ezért kell olyan mélyfagyasztást csinálni hogy a férgek elpusztuljanak. Sajnos nem minden esetben válik be,van hogy csak a szaporodást sikerül megállítani vele.

De ez inkább házi sushi készítésnél van,ha úgy eszed étterembe nem kell félned ettől,ott különleges fagyasztási módszerük van,és minőségi lazaccal/tőkehallal dolgoznak.

Mi múltkor alapból fagyasztott lazacot vettünk,majd 2 napig még mélyhűtve tároltuk,utána csináltuk meg bátyámmal sushi-nak és nem lett bajunk:)

Nézd meg hol eszed a sushit,ha meg házilag akarod készíteni vagy friss piaci lazacot vegyél lefagyasztásra vagy pedig mélyhűtöttet de abból is ne ilyen olcsó vackot.

2012. okt. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az EU-ban tilos nyers halat étteremben árulni, de egyébként ha lehetne, akkor is nagyon odafigyelnének rá hogy ne legyen benne élősködő. Egyébként azért is ettek hozzá régen wasabit (most is, csak már nem azért, hanem az ízéért), mert az elpusztítja a parazitákat a nyers halban.
2012. okt. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oké, köszi nektek:)
2012. okt. 28. 17:35
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig hal nélküli sushit készítek. Attól tuti nem lesz bajom. Mehet bele érett avokádó, pirított gomba, esetleg valami puha, semlegesebb ízű sajt, de még bármilyen roppanósra párolt zöldség is.
2014. márc. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!