Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Lehet még kapni valahol jó...

Lehet még kapni valahol jó szaloncukrot?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, ami a '90-es években volt, rojtos selyempapír, rajta fényes arany, kék vagy piros papír. Volt karamell, kókusz és zselés. Van még ilyen valahol?

2012. dec. 7. 23:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Ha Pesti vagy, ajánlom a Vörösmarty téren a vásárt, pont tegnap voltam ott és volt egy hely ott ahol ilyen szaloncukrok voltak dögivel. :)
2012. dec. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi, tegnap voltam, de nem vettem észre, úgyhogy megyek újra. :)
2012. dec. 8. 00:37
 3/15 anonim ***** válasza:
62%

Hm. Nekem „a” szaloncukor mai szemmel bizonyára fertelmes. A 60-as években voltam kisgyermek. A kapható konzumnak nevezett izé valami mesterséges színezékkel és aromával készülhetett, mert semmire nem hasonlított igazán. Kemény volt is mezítelen. No nem egészen. A szemérme piros és fehér papírok+alufólia közé volt rejtve, csak bevonata nem volt. Sem csoki, sem nugát, sem semmi más. Citromos, narancsos, csokis, kávés ízekre, talán barackra, s valami piros gyümölcsre emlékszem. Talán eper. (Vagy puncs?)

A kilencvenes évek nekem a vég kezdete. Különösen a hatszög alakú rettentett el. A maiakat képtelen vagyok megenni, pedig biztos finomak annak, aki nem a rosszon szocializálódott.

2012. dec. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A kávés egészen türhető volt.

Zselést láttam ma nálunk a piacon, de gyanús, hogy tavalyi maradék, vagy sufnitermék. 240 Ft/kg, mindenféle ízben. Ennyiért nem lehet gyártani.

2012. dec. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

#3: nekem is a kedvencem volt, bár én később voltam gyerek. Pár éve is láttam még valahol.

A piros színű nem barackos, hanem epres akart lenn.

2012. dec. 8. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Jajj azok a régi szép idők, amikor olyanokkal díszítettük a fát! :)

A '90-es években voltam gyerek, de tisztán emlékszem az angyalkás dobozára..:)

2012. dec. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Árkádban, az étterem résznél van egy Szamos üzlet, ott előre ki vannak pakolva ezek a szaloncukrok. De láttam már az Intersparban is (ugyanott).
2012. dec. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
De a Szamos nem marcipános? Epressel, kávéssal még véletlenül se akarok találkozni.
2012. dec. 8. 13:56
 9/15 A kérdező kommentje:

Az angyalkás nem stollwerck volt? Én erre gondolok:

[link]

Első sorban az ötödik. A piros volt a zselés.

2012. dec. 8. 14:06
 10/15 anonim ***** válasza:

én is emlékszem arra a fehér-sárga-barna-piros színű tömény cukorfondanra

(68-ban születtem)

Szerintem 80 után ezekkel már ne lehetett találkozni. Ezek olyan fognyűvők voltak. néha kő keménységűek.



Utána már sokkal lágyabb konzummal lehetett találkozni, vékony csokival bevonva.

A zselés már csak évekkel ezek után jelent meg.

2012. dec. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!