Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Akik mézzel fogyasztják a...

Akik mézzel fogyasztják a teát, ezt tudtátok?

Figyelt kérdés

"Figyelem! A mézet tilos forralni, vagy túl forró folyadékba tenn, mert káros anyagok képződnek a folyamat során."


Forrás: [link]


Ez igaz lehet, vagy hülyeség?


2012. dec. 8. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmi konkrétat nem írt, úgyhogy nem hiszek neki. Káros anyagok. Mégis mik? Ez így elég tág.
2012. dec. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hány °C a "túl forró folyadék"? ...

Ha meg bírod inni a teát, akkor kb 40-50°C lehet a víz, nem nagyon több.

2012. dec. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jó, de amikor belekerül a méz, akkor még forróbb is lehet. De nem sokat foglalkozok vele!:)
2012. dec. 8. 17:18
 4/8 anonim ***** válasza:

A káros anyagokról nem tudok semmit, de az tény, hogy mézet és citromot csak langyos teába teszünk, mert a benne lévő ásványi anyagok 40 °C-on lebomlanak.


Viszont azt nem tudom, a bomlás során milyen anyagok keletkeznek, de nem kizárt, hogy van közöttük olyan, ami a szervezetre nem túl jótékony hatású... a károst elméletileg túlzásnak tartom.

2012. dec. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
javítás: "mert a benne lévő ásványi anyagok és vitaminok 40 °C-on lebomlanak. "
2012. dec. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző írta, káros anyagokról én sem hallottam ,viszont amiatt, mert a túl meleg teában elvesznek a hasznos dolgok, pont ami miatt mézzel és citrommal isszuk, ezért csak már az elhűlt teát szoktam ezekkel ízesíteni.
2012. dec. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Semmi káros anyag nincs és nem is lesz benne.

Az biztos, hogy nem tesz jót neki ha forralja az ember vagy forró folyadékba teszik mert az értékes, hasznos anyagok lebomlanak benne.

2012. dec. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én sem hinném, hogy káros anyagokat tartalmazhat.A méz és a citrom is egészséges és teli vannak ásványi anyagokkal, vitaminokkal.

Ha a némely gyümölcsöt felforralunk vagy magas hőmérsékletű vízbe tesszük, valószínű, hogy a vitaminok felbomlanak!

Ennek ellenére nyugodtan fogyaszthatjuk mézzel,cukorral vagy citrommal a teát.Magam is ezekkel a "kiegészítőkkel" szoktam készíteni! (:

2012. dec. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!