Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mik a karib-konya jellegzetess...

Mik a karib-konya jellegzetességei?

Figyelt kérdés

Milyen fűszereket használnak leginkább,mik a legelterjedtebb elkészítési módok:sütés,párolás,főzés,stb.,milyen egytálételek,levesek a legelterjedtebbek,hagyományosak,milyen húsokat,gyümölcsöket,zöldségeket használnak leginkább,milyen ízkombinációkat kedvelnek,stb.

Egyszóval tényleg mindent! :)

Előre is köszönöm az értelmes/hasznos válaszokat! :)



2012. dec. 16. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
2012. dec. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi,de itt nem találtam konkrét dolgokat,azért tettem fel a kérdést.
2012. dec. 16. 12:19
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg a cajun konyha cimszóra próbálj rákeresni, az valamennyire átfedi.


Az elsö meg elöször megnézhette volna, hogy milyen oldalakat ad ki a google, akkor ugyanis láthatta volna, hogy a kérdésre nem ad egyik sem választ.

2012. dec. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt találtam, hátha segit:


[link]

2012. dec. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mèg pár link:


[link]


[link]


[link]


[link]


Karib és ételek cimszóval sikerült ezeket megtalálni.

2012. dec. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2012. dec. 16. 16:37
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szivesen
2012. dec. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia!

Nem tudom mennyire aktuális még a kérdésed, de azért leírok néhány tapasztalatot.

A leveseiket hidegen fogyasztják ( a nagy melegre való tekintettel). Pl.: sütőtök leves ( pumpkin soup ). Fűszerek nélkül bő vízben megfőzik a sütőtököt és összeturmixolják. Szerintem le is szűrik, mert nem túl rostos... És ennyi. Az uborkaleves (cucumber soup) hasonlóan készül, de natúr joghurtot is tesznek bele a végén, mikor turmixolják.

Főétel például a calypso csirke. Calypso fűszerkeverékkel (só, csili, paprika, hagyma, fokhagyma, oregánó, gyömbér ) kívül-belül bedörzsölik a csirkét, 4-5 órát állni hagyják, majd megsütik. Köretnek népszerű a csőben sült sajtos makaróni vagy a rizs.

Rengeteg haluk van. Azokat simán roston megsütik. Igazából oldalakat lehetne írni erről!

De persze annyi karibi szigete, mindenhol más és más a helyi étel....

Ha esetleg tudsz angolul itt sok konyha hagyományos ízeit megtalálod, köztük a karibit is : whats4eats.com

2013. márc. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen! :-D
2013. márc. 26. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!