Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Csicseriborsót honnan lehet...

Johnny Cage kérdése:

Csicseriborsót honnan lehet vásásrolni?

Figyelt kérdés
Falafelt szeretnék készíteni és ennek a csicseriborsó az alapja, de ahogy olvastam ez a növény gyakorlatilag Kis-Ázsia (a mai Törökország), India, Pakisztán és ehhez hasonló helyeken terem meg. Tekintetbe véve, hogy nem egy őshonos növény gondolom nem is olyan elterjedt a piacon mint mondjuk a sima zöld vagy sárgaborsó. Ötletek, tapasztalatok?

2013. jan. 31. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nagyáruházakban konzerv formában vagy a bio részlegen,vagy kifejezetten bioboltban.(intersparban tuti van)
2013. jan. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Több receptet nézz meg a neten,ha nem vigyázol szétesik.Ha pesti vagy akkor az Akácfa u.és Wesselényi u.sarki indiai üzletet ajánlom.
2013. jan. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tescóban a konzerveknél.
2013. jan. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lencse bab... mellet kell valahol lenni a hiperekben nézd.
2013. jan. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bioboltokban biztos van. (Pl. Herbaház, Bp. Százados út). Én nem javasolnám a konzervet, jobb mindenből az eredeti. Bár mindenütt azt írják, hogy rengeteg ideig kell főzni, én egy éjszakás áztatás után rögtön aprítom, és teszem a fasírtba főzés nélkül.
2013. jan. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindenki válasza nagyon hasznos volt, köszönöm a segítséget!
2013. febr. 1. 07:35
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik arab/török boltban. Pl arab delikátesz van a Karinthy úton a Móricz felől az első villamosmegállónál, vagy a Sahara mellett a Corvinnál. Lehet kapni még a Fővám téri vásárcsarnok melletti Ázsia boltban is. Láttam már az Intersparban is, de ott nagyon drága volt az arab bolthoz képest.

Konzervet ne vegyél falafelhez, mert az már puhára van főzve, a falafelhez pedig csak be kell áztatni és nyersen darálni. Ha főzve teszed bele, akkor puha-szétmállós lesz a falafeled, az pedig nem túl guszta. Legalábbis szerintem.

2013. febr. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez is egy rendkívül egzakt válasz volt köszönöm!
2013. febr. 18. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!