Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Írnátok nekem egy igazán jó...

Írnátok nekem egy igazán jó teriyaki marha receptet?

Figyelt kérdés
Emlékszem hogy ettem egyszer egy ázsiai étteremben teriyaki marhát és isteni finom volt, azóta szeretnék ilyet készíteni. Ha valaki tud esetleg egy jól bevált receptet azt nagyon megköszönném. Légyszi ha lehet akkor netről belinkelt recept legyen mert ott én is sokat kerestem, de valahogy egyik receptet sem találtam az igazinak.

2013. márc. 4. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:

A teriyakinál két dolog fontos, a jó teriyaki mártás meg a jó minöségü (frissensütésre alkalmas) hús.


A húst elöször kb 2 cm-es szeletekre vágod, utána kb 2-5 mm-es csikokra úgy, hogy a hús szálait kereszbe vágd el. A húsdarabokat fagyasztózacskóba téve felöntöd annyi teriyaki-mártással, ami böven ellepi, kedved szerint tehetsz még bele áttört fokhagymát - a krém meg a száritott nem jó - finomra vágott korianderzöldet, és a zacskót bekötve jól "összemaszirozod, majd hütöben legalább két óráig marinálod.


Közben tetszés szerinti zöldségeket (gomba, brokkoli, karfiol, sárgarépa, paprika, póré) csikokra vágunk.


A vokban - vagy valamilyen serpenyöben olajat forrósitunk, a lecsöpögtetett húsokat hirtelen megpiritjuk, az edény oldalára húzzuk. Középre beletesszük a felapritott zöldségeket és azokat is erös lángon átsütjük (NEM pároljuk!!), kb 5 perc után összekeverjük a hússzeletekkel, ráöntjük a marinádot meg ha sok mártást akarsz - márpedig az az igazi - akkor még böven teriyaki-mártást, 1-2 teáskanál keményitöt kevés hiodeg vizzel kikeverve beleöntesz és kevergetve összeforralod.


Fontos, hogy ne a legolcsóbb teriyakimártást vedd, hanem jó minöségüt, lehetöleg japánt vagy legalább is ázsiai eredetüt, meg ne leveshúsból, hanem hátszinböl vagy más steaknek alkalmas húst vegyél (és ne Tescosat, hanem megbizható minöséget).


Sem a húst, sem a zöldségeket nem szabad fözni/párolni, hanem SÜTNI kell. A végén, amit a mártás összeforr, az alatt párolódik annyit, amennyire szükséges.


Természetesen japán módra fött rizzsel tálald.

2013. márc. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a receptet. A húst már megvettem, gömbölyű felsált. Ez jó lesz? És ha magam szeretném a teriyaki szószt elkészíteni az jobb mint bármelyik bolti, nem?
2013. márc. 6. 11:22
 3/4 anonim ***** válasza:

"Nagyon köszönöm a receptet. A húst már megvettem, gömbölyű felsált. Ez jó lesz? És ha magam szeretném a teriyaki szószt elkészíteni az jobb mint bármelyik bolti, nem?"


Elnézést, hogy csak most válaszolok, közben nem voltam itt.


A felsál jó hozzá, ha figyelsz a szeletelésnél a rostirányra.

Ha saját magad készited a mártást, az egész biztos jobb, mint a készen vettek.


Sok sikert, és majd ird meg, hogy izlett-e.

2013. márc. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen még egyszer, feltétlenül megírom az eredményt!:)
2013. márc. 9. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!