Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Németországban milyen ételeket...

Németországban milyen ételeket érdemes mindenképpen megkóstolni? Mik azok, amik nagyon finomak?

Figyelt kérdés
Nem csak főtt ételekre gondolok, hanem pl. ha jól tudom, Németországban nagyon finom és jó minőségű a tej, valamint a kenyérfélék és kolbászok hihetetlenül bőséges választéka van.
2013. ápr. 2. 01:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A német kenyérfélék, zsömlék nagyon finomak, KIVÉVE, ha neked csak a fehérkenyér jó. Itt a legtöbb vagy vegyes, vagy rozskenyér, illetve sok a teljes kiörlésü mindenféle.


A virslifélék szintén nagyon jó izüek, és sokfélék, de NEM magyarosak. (Kolbász a magyar értelemben nem nagyon van, inkább szalámikat készitenek, amik szintén jók, de asok, mint MO-on.)


A tej-tejtermékek jó minöségüek és izüek, ugyanigy a 100%-os gyümölcslék is garantáltan azok, minden más nélkül.


Jóformán semmiben sincs tartósítószer, meg a legtöbb éllemiszerben nincsneke adalékok sem.


A fött ételek is izesek, ha nem magyaros izekre vágyol, mert a legtöbbem MO-ról eleve eldöntik, hogy a német konyha rossz és elöitéletesek.

2013. ápr. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Levesek közül: Soljanka, Fischsoljanka

Főtt étel: Ragu fin, Rouladen

Felvágottak: Mettwurst, Leberkäse

A vásárokban, utcán kapható mindenféle Würstchen, ezek nagyon finomak és különlegesek, de magyar ízesítésre ne számíts.

A német Eierlikör (tojáslikőr) is klasszissal jobb a magyarnál, különösen vaniliafagylaltra öntve:) Különféle ízesítéssel is kapható, pl. narancsos, diós, stb..

2013. ápr. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó német kajákat akarsz enni, akkor irány Bajorország!
2013. ápr. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 mustafa33 ***** válasza:
100%
okés a utóelőti válasz, csak az a szoljanka, az echte origial deutsche russkaja zupa ☺.
2013. ápr. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Bajorország, ahogy mondta valaki! Na meg mellettük a svábok!


Käsespätzle! Annál jobb nincs.

2013. ápr. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Waffel :)
2013. ápr. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Kovacs Lilla Anna válasza:
100%

van olyan hentes amit ugy hivnak hogy Wurstbasar...

én imádom mindenüket

2013. ápr. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Bratwurst mustárral, párolt káposztával :) és hozzá egy kis sör :)
2013. ápr. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a currywurst-ot nagyon szerettem, míg ott laktam, szinte minden utcán, téren lehetett kapni..nyami :D
2013. ápr. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajtot
2016. nov. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!