Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Keresem egy kínai étel (édessé...

Keresem egy kínai étel (édesség? ) nevét! Ismeritek?

Figyelt kérdés

Berlinben a kínai piacon ettem, de nem tudom a nevét.


Leírása:


Kb. 5 cm átmérőjű, egy darab gömb alakú, a csörögéhez hasonló tésztájú, a felületén ha jól emlékszem szezámmaggal, valamiféle, a túróhoz hasonló, édes töltelékkel töltött finomság.


A színe is a csöröge tésztájához hasonlított, talán kicsit világosabb volt.



2013. máj. 24. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
2013. máj. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem ez. Mi a neve? :-)
2013. máj. 25. 21:03
 3/6 anonim ***** válasza:

A Google képkeresője szerint bánh rán.

[link]

2013. máj. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vagy Banh Cam.

És íme angol nyelvű recept:

[link]

2013. máj. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Többféle hasonló, de más töltelékkel készülö szezámmagos golyó is van, a fentebb említettek a vietnami változatok, a "banh rán" (e: bány zán), a "banh cam" (e: bány kám). Mivel Berlinben etted, valószínüleg vietnamiaktól vetted, de Kínában, legalábbis Dél-Kínában is ismerik és készítik. Amit most ettem annak valamilyen babkrémes, sötét tölteléke van, a vietnam banh ránnak zöld babból készül a tölteléke, az finomabb volt, én is készítettem már, de nem saját recept alapján. A külsö burok tészta, olajban sütik ki, elötte szezámmagban "hentergetik" meg, még melegen finom.
2013. máj. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az utolsó válaszolóhoz:


Tudnál nekem egy rövid leírást adni arról, hogy milyen hozzávalókat használsz? Csak azért, mert vidéken élek, jó lenne olyan alapanyagokból egy recept, amiket pl. egy LIDL, Penny vagy esetleg SPAR is kínál az embernek. Az elkészítését nem kell leírni, csak ha van időd rá. :-)

2013. máj. 26. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!