Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mi a különbség a magyar és az...

Mi a különbség a magyar és az angol ételek közt?

Figyelt kérdés
Ez az egyik angol érettségi tétel...

2013. jún. 22. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
13%

British angol vagy amerikai angol ételek?

Mert az amerikaiak finomak, de a brit, az íztelen. Én amíg kint voltam Angliába nem tudtam egy jó ízűt enni (kivéve ha főztem magamnak), nagyon íztelenek, alig fűszereznek, a fish&chips borzasztó tocsog az olajtól.

Egy vérbeli magyarnak ehetetlen, hisz a magyar az fűszerez rendesen, paprikával, sóval, borssal, fokhagymával.

2013. jún. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
A magyar jó, az angol sz*r :D
2013. jún. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A Brit angolra gondolok, és köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 22. 16:07
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
A mennyország az, ahol az angolok a rendőrök, a franciák a szakácsok, a németek a technikusok, az olaszok a szeretők, és az egészet a svájciak szervezik. A pokol az, ahol a németek a rendőrök, az angolok a szakácsok, a franciák a technikusok, a svájciak a szeretők, és az egészet az olaszok szervezik.
2013. jún. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%

szia


a különbség a kiejtésüknél van, pl. magyarul pulykamellnek mondod és pulykamellnek írod is, angolul meg turkey breast-nek írod de törki breszt-nek ejted.

2013. jún. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
47%
a nevük
2013. júl. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az alap brit repertoár nagyrészt a gyarmataikról lett átemelve.

Curry, chutney, tea, stb. Erre jön még a krumpli, zöldségek, a hal, a csirke, marha, bárány... A jó kenyér nem jellemző, mert az esők miatt történelmileg a gabona megrohadt, így nem szoktak rá.


A magyar ételek 70%a úgy kezdődik, hogy kell egy hagyma, por paprika...


A magyar konyha többnyire levest+egytálételeket főz, a britek sok többfélét egyetlen fogásként.


Nálunk savanyúságot, salátát az étel mellé eszik, ott ez az utolsó fogás. A magyar ember a salátát az öntettel együtt teszi az asztalra, a brit mellé rakja az öntetet.


A brit sűrű, ledarált levest főz, a magyarok hígat darabokkal. Az édes leves is csak nálunk szokás.


Arrafelé nincs zacskós tej.

2014. jan. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!