Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Az USA-ban miért adnak ilyen...

Az USA-ban miért adnak ilyen hatalmas adagokat?

Figyelt kérdés

Ezek után miért csodálkoznak, hogy a népességhez viszonyítva tényleg sok náluk a kövér?


Ismerősöm volt az USA-ba, és mesélte, hogy ott egy átlagos, normális adag (amit sokan tényleg megesznek teljesen) itt kb 2, 2 és fél adagnak felel meg.

Pedig árban ugyanannyi a kettő majdnem...

Miért adnak ilyen hatalmas adagokat?


Mondták, hogy a gyerekadag simán megfelel Magyarországon a felnőtt adagnak.

Szerintetek ez mitől van?



Vagy rosszul hiszem, és valójában Magyarországon adnak kicsi adagokat? Vagy hogy van?



(egyébként tudom, hogy Mexikóban van már a legtöbb kövér, de nem is értem miért....miért?? Mexikó szegény ország eléggé....akkor?)



2013. aug. 5. 21:19
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mert pl én 20 éves létemre, 180 cm-vel, 62 kilóval egy mekis csirkeburgert is nagyon nehezen tudok megenni, pedig az az USA-ban nagyon kicsi adag.....(nagyon ritkán járok a mekiben)
2013. aug. 5. 21:21
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
európában kicsik az adagok. az amerikai adagok óriásiak, ami egyrészt pazarlás, másrészt a nagy adaggal legalább jól laksz.
2013. aug. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Hát ott nagy a verseny, mert mindenki gyorséttermekbe jár.

Valamit ki kellett találni, hogy hogyan csábítsák be a vevőket, az árat nem csökkenthették, mert akkor nem érte volna meg nekik, inkább a nagy mennyiség felé mentek, mert a tömeggyártás olcsóbbá tette a kaját, így nagyobb profitot értek el.

Ja meg így mindenki jóllakik ott 5 dollárból itt meg 2 ezer forintból, tehát még több ember választotta a mekit.

Csak reklámfogás miatt adnak nagy adagokat, meg mert ott olcsó a marha, Dél-Amerika világelső marha tenyésztésben.

Mexikóban nem hinném, hogy több a kövér, mint pl Texasban.

De ha így is van akkor biztos a tudatlanság és a 0 mozgás az oka, meg nem tudják, hogy mi mennyi tápanyagot tartalmaz és kilószám eszik a kaját.

2013. aug. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Mexikó nemrég előzte le az USA-t.

Pedig szegény ország, a fél ország nyomorog.


Egyébként láttam már róla egy kisfilmet, hogy az amcsi kaják fele pazarlásba megy.

De ismerősöm mondta, hogy ott szinte MINDENKI megette azt az amerikai mércével "átlagos" adagot...


A jóllakás szerintem nem játszik közre. Én a mekis csirkeburgertől totál jóllaktam, pedig az nem volt nagy.

2013. aug. 5. 22:04
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

"Én a mekis csirkeburgertől totál jóllaktam"


Akkor ezek szerint nagyon kis étkű vagy. Neked még a magyar átlag adag is nagy. Az amerikai adagok egyrészt a verseny miatt, egyrészt a vásárlói igények miatt nagyok. Nemrég bevezették pl a 3,5 literes Colát, mint családi.

2013. aug. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Sosem tudtam sokat enni, de azt hittem ez átlagos.
2013. aug. 5. 22:17
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: sok a túlsúlyos, ez az átlag.


"Vagy rosszul hiszem, és valójában Magyarországon adnak kicsi adagokat? Vagy hogy van? "


Nem, Magyarországon az átlagnál nagyobb adagokat adnak. Évek óta Németországban élek, itt egy éttermi adagot simán megeszek 55 kilós vékony, kisétkű nőként. A magyar téttermekben általában ha pukkadásig eszem magam, akkor is ottmarad a fele. A német férjem is imád Magyarországon étterembe járni, ha otthon vagyunk, az elején teljesen meg volt lepődve az adagokon :)


Vannak az USÁban rokonaink, többször voltunk - tényleg igaz, hogy nagyobbak az adagok, fánkot reggeliznek (ráadásul nem finom, általunk ismert péksütemény jellegűt, hanem gumiszerű ehetetlen szart), és sok gyorskaját esznek, valamint főzni sem nagyon szoktak (mélyhűtött dolgok vagy rendelés inkább, ha főznek az kimerül valami egyszerűben).


A mexikóiakkal kapcsolatban annyit, hogy bár szegények, pont azért sok a túlsúlyos, mert minőségi éhezés zajlik. MAgyarországon és mindenhol máshol is megfigyelhető, hogy a szegényebb rétegek gyakran túlsúlyosabbak, mivel nem telik egészséges ételekre, öldségekre-gyümölcsökre, cska olcsó párizsira, egyoldalú, szénhidrátban és zsírokban gazdag ételekre, amik bizony hízlalnak. A mexikói konyha egyébként sem a könnyűségéről híres, tehát ahogy nálunk is, a nehéz ételek egyfajta hagyomány, ami még rátesz a szegénységre.

2013. aug. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább nálunk kicsik az adagok. Legalábbis egy mekiben, és a hasonló gyorskajáldákban. Nem tudok megenni egy 28cm-es pizzát egyszerre, de mekibe azért nem megyek részben, mert kész vagyont kellene ott hagynom, ha valóban jól akarnék lakni. Eszek egy hamburgert egy sült krumplival, és olyan mintha nem is ettem volna semmit.

Nemrég rászántuk a pénzt, és bekajáltunk a mekiben. Vettünk fejenként egy-egy sajtburgert, egy-egy bigmac-ot, még egy-egy szendvicset, egy-egy nagy sült krumplit, mellé azt hiszem egy 12db-s csirkefalatokat, és egy-egy nagy üdítőt. Ekkor volt az, hogy egy hamburgernek a felét már csak azért ettem meg, hogy ne maradjon meg, de jól voltam lakva.

Pedig nem is vagyok valami húsos darab. Közel 190cm, 37éves nő, és 65kg.

Tehát inkább nálunk kicsik az adagok.

2013. aug. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

8.: Szerintem te elég nagy étkű lehetsz azért, egy átlagember mondjuk 2 sajtburgertől jóllakik, minden egyéb nélkül mellé. 2 burger krumplival meg csirkefalatokkal durva túlzás normál adagnak.


De ettől eltekintve a mekis kaja nem laktató. Felfújt, tápanyagban hiányos.


Egyébként érdekes, mert én pl. 2 sajtburgerrel épp hogy megbirkózom, de a 28-as pizza majdnem minden alkalommal lemegy. Persze ez attól is függ, hogy vékony vagy vastag tésztás-e és mi a feltét (nem mindegy, hogy 3 féle hús meg zöldségek, vagy csak paradicsom-mozzarella ugye).

2013. aug. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nálunk hatalmas adagok vannak. Persze nem a gyorséttermekben, de egy sima étteremben én mindig féladagot kérek, már amiből lehet, és még sokszor ebből is csomagoltatni kell, vagy otthagyom. Mekiben nekem 2 sajtburger és végem, krumplit nem is szoktam enni hozzá, csak iszok. A nagy szendvicseket soha nem tudom megenni, szóval nem is veszek, vagy ha veszek, akkor nekiadom annak, akibe még fér. Egy pizzából 2-3 szeletet tudok megenni maximum. Ha negyedelve van, akkor kettőt már nem, szóval nem fér belém egy fél pizza. Amerikában még nem jártam, de nem is szimpatikus ez az étkezési kultúra amit említettetek. Számomra pénzkidobás lenne ott étterembe menni, hiszen általában egy gyerekadag az, amit meg tudok enni, a többi menne a kukába.
2013. aug. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!