Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Milyen rizsből lehet sushit,...

Milyen rizsből lehet sushit, vagy egyéb ragasztott rizsbôl álló japán ételt csinálni?

Figyelt kérdés
Vagy milyen praktikákkal lehet a normális rizset olyan tapadóssá tenni?
2013. aug. 8. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. RIZST és nem rizset


2. Vegyél japán rizst, ázsia boltokban kapható, más az íze mint az európai, hosszúszemű rizsnek.


3. Ha csak tapadós állagú rizs kell, akkor ne főzd agyon, ahogy itthon divat. A legszutykabb teszkó gazdaságos zacskós rizst is lehet tapadósra főzni, ha nem addig forralod, amit szétszárad és szétesik, hanem korábban kiveszed, olyankor nedves, tapadós állagú marad.

2013. aug. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


Görgess lentebb, magyarul is leírják, hogyan szokták ők a rizst főzni ahhoz, hogy könnyen összeálljon nekik, és ne legyen olyan pergős, mint ahogyan mi szoktuk.

Ezért tudják enni pálcikával! :)))


Ha még rákeresel a net-en további, rengeteg onigiri-receptet is találsz, ötlet-gazdag, akár sós, akár édes kivitelben, a legkülönbözőbb tálalási formában, vagy éppen utazáshoz csomagolhatóság szempontjából.


A múlt héten készítettem magamnak hagyományos (apróra vágott vöröshagyma, só, bors, petrezselyem ízesítéssel), hosszába ketté vágott (pirosra érett) zöldpaprikába töltöttem, közepébe nyomtam egy félbevágott főtt tojást. Annak a közepébe egy csöpp piros arany, vagy éppen mustár, majonéz. Tökéletes és laktató vacsi volt!

2013. aug. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!

Persze mindezt a hagyományos magyar konyhában használatos rizsből készítettem. Ha a linkben írt módszerrel főzöd, összeáll az is szépen!

2013. aug. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

fényezett, apró kerekszemű rizst keress.

lehet kapni spéci sushi rizst is, minden nagyobb boltban van, de ha tényleg nem találsz olyat, akkor pl. hasonló a SOS márka.

2013. aug. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a rizs akkor lesz tapadós, ha sokszor átmosod. azaz, lemosod róla a keményítőt. a sushi rizst többször is alaposan átmossák, átdörgölik, akár tíz-tizenöt alkalommal is. ez az egyik titok. :)

másrészt a kerekszemű ilyen kezelés után jobban összetapad, mint a hosszúszemű. (jól írják a többiek, kerekszeműből könnyebb töltöttpaprikánakvalót csinálni. :D)

2013. aug. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Riceland kerekszemű rizs teljesen jó hozzá. Én ezt szoktam itthon japán ételekhez használni, nekünk bevált.
2013. szept. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!