Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Milyen orosz karácsonyi...

Milyen orosz karácsonyi ételek, sütemények vannak?

Figyelt kérdés

A sulinkban ,,nemzetek konyhája" karácsonyi vásár lesz.

Én kaptam az oroszokat. Nem tudtok olyan hagyományos,de egyszerűen elkészíthető orosz ételeket,süteményeket,amiket elkészíthetünk itthon?

Mittom én mint németországban a sült kolbász meg a püspökkenyér. Nem muszáj pont a karácsonyhoz kapcsolódnia.

De lécci olyan ételeket mondjatok,amiket be lehet vinni suliba (tehát ne forralt bort,vagy vodkát..:D)



2013. nov. 26. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sokáig oroszok laktak a szomszédunkban és karácsonykor (ami náluk inkább szilveszterkor van) mindig hoztak át kajákat. Volt halleves (nem halászlé!), de szerintem az nem suliba való, nemhiszem, hogy sokmindenkinek ízlene, viszont mindig volt orosz krumplisaláta meg hússaláta is, ezeket nagyon könnyen el lehet készíteni és könnyen is szállítható, meg szerintem ezek olyanok, amiket mindenki szeret. A neten elég sok receptet találsz hozzájuk. De igazából szerintem akármilyen majonéz alapú saláta jó, az oroszoknál ezek nagyon mennek, főleg ünnepekkor.
2013. nov. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Ha jól tudom, a marlenka, és a moskauer egy orosz sütemény.

Amit én nagyon szeretek csinálni és könnyű is: [link]

De innen válogathatsz kedvedre: [link]

Az oroszok egyik kedvelt étele a borscs, ezt nem ajánlom, hogy bevidd, merthogy elég híg, de ennek utánaolvashatsz, és ott esetleg elmondhatod a történetét. Egy marhahúsból készült levesről, vagy inkább egytálételről van szó, amibe cékla is kerül.

2013. nov. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 mustafa33 ***** válasza:
100%

A marlenka örmény.

De a sült tokhal (vagy viza) az kimondottan ünnepi orosz étel. A Rozsgyesztvo CHrisztovo asztalán böjti ételek vannak például káposztás vagy gombás pirog (derelye), de új évkor az ünnepi asztalon (szilveszter este tíztől új év reggeléig tart a vacsora) sült tok, kocsonya azaz hologyec leggyakrabban fogasból (süllő), kacsasült, sokféle saláta, kaviár, sütemények, vodka, pezsgő.

Recept: sült tokhal (lehet fogas, csuka, vagy más nyurga hal azaz nem kövér hal mint a ponty vagy busa).

1 kilos halat megpucolunk, megmossuk, sózuk és borsozzuk kívül belül, hagyjuk egy óra hosszat hideg helyen állni, alufóloát megolajozzunk, ebbe belegyomagoljuk a halat jól lezárva, hogy a leve ne csorogjon ki, 180°-ra melegített sütőbe tesszük és 40 percig sütjük. Citromszeletekkel, petrezselyem zöldel és kaporral díszítve hajában főtt (és megpucolt) apró egész krumplival tálaljuk.

2013. dec. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget!

Végül orosz puszedlit,és orosz túrós palacsintát vittem be. :)

2013. dec. 29. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!