Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Segítene valaki? (többi lent)

Segítene valaki? (többi lent)

Figyelt kérdés

Én Keresztény vagyok, de egy zsidó srácba szerettem bele.

A lényeg pont az, jön hozzánk karácsonyra, és nem tudok semmit se a zsidó konyháról, hogy mi az amit szabad meg mi az amit nem. Persze lehet nem olyan nagy ördöngösség, csak akkor úgy kellene sütni/főzni hogy neki is jó legyen!



2013. dec. 9. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Hát először is kérdezd meg, kóserül étkezik-e vagy sem. Rengeteg zsidó irányzat van, és korántsem mind tartja ezeket a szabályokat. Ha kóserül étkezik, akkor nyugodtan megkérdezheted tőle is, hogy ebbe milyen szabályok tartoznak bele, és mennyire mélyremenően tartja (ha nagyon durván, akkor konkrétan legalább 2 külön hűtő kell :D)


Egyébként a keresztény nem nagybetűvel írandó. Nem érzed kicsit pofátlannak ilyen tekintetben, hogy a saját vallásod nagybetűvel írod, de másét kicsivel?

2013. dec. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
A zsido vallású nem tartja a karácsonyt, az neki nem ünnep, ott kezdődik. A legfontosabb étkezési szabályuk pedig az, hogy nem esznek hússal tejterméket.. Bővebben itt: [link]
2013. dec. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
2.: nem kell ahhoz a karácsonyt tartania, hogy valakinél ebédeljen aznap mint vendég.
2013. dec. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Ha csak kóser kaját eszik, azt elég nehezen tudnád megcsinálni.

Ha csak úgy átlagosan tartja be a szokásokat, akkor csinálj neki pl grillezett csirkecombot rizi-bizivel, meg almakompóttal. Egy időben egy csomó izraeli vendégem volt, ezt mindenki szerette.

Zsidó kaját ne akarj csinálni, minek, azt otthon úgyis jobbat eszik.

2013. dec. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Ha elfogadott egy etkezessel egyutt jaro meghivast, akkor nem tartja a kosersag szabalyait. (Nem hulye, tudja, hogy a magyar konyha nem koser, ha kosert akarna enni, akkor nem fogadna el ebed vagy vacsora meghivast.)

Tehat fozz azt, mit egyebkent is enne a csalad.

2013. dec. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
25%

NEM csak az etel a kosher!!ezert bonyolult lenne elkeszitened!!

ugyanis egy valamire valo zsido konyha jol lathatoan elkulonit MINDEN husos,es MINDEN tejes edenyt,fakanalat,tanyert,evoeszkozt,stb-stb!!

-es meg hol van mindezek egyenkenti bemeritese a mikvaoth imak kisereteben!!

MINDEN hozzavalo -(az etel)-magan KELL hogy viselje-(csomagolas)-vagy a "kosher l'mehadrin",vagy a "glatt kosher",vagy a "kosher halavi" belyegzot!!!

-szerintm mondj le rola...............marmint a zsido fiurol!!talal o a hitsorsosaink kozt magahoz illot!!

2013. dec. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem mondok le róla, igaz 169kmre lakik :(

Ám, nyugi, részben én is Zsidó vagyok. apukámnak a nagybátyái Feri bácsiék alapból Zsidók voltak.

Egyébként, ha leírtam volna hogy én is fiú vagyok, biztos dobtatok is volna egy hátast...

2013. dec. 10. 09:52
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha a barátod/szerelmed meleg, akkor gondolom neológ zsidó, ők pedig általában nem étkeznek kóserül.


Amúgy nem értem miért kellene dobnunk egy hátast. Nem a középkorban élünk.

2013. dec. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Amúgy hogy ment? :)
2014. nov. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!