Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Akinek a párja kizárólag a...

Akinek a párja kizárólag a magyaros fűszerezésű ételeket hajlandó elfogyasztani, az hogy oldja meg, ha egzotikusabbat szeretne enni?

Figyelt kérdés
A páromnál kizárólag a só-bors-paprika kombináció jöhet szóba. Ha már csak egy más fűszert is teszek bele, kiakad. A múltkor koriandert is tettem a lecsóba, és ezen úgy fel volt háborodva. Külön főzzek magamnak?

2014. jan. 24. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Levágod elé, hogy ez a menü, ha nem tetszik egyen mást. TE vagy a szakács, ő ne háborogjon.


Mindkettőtök véleménye kellene, hogy számítson, de olyan ősparasztokéra nem kell adni, akinek három fűszer létezik a világon.


Főzd amit szeretnél, vagy megszokja vagy eszik mást.

2014. jan. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen. Ha nem tetszik főzöl magadnak, elég egyszerű. A kérdező párja láthatóan nem tud a só-bors-paprika szentháromságon kívül létezni, de ettől még neki nem kell konyhai sivárságban unnia a fejét.


A kérdezőnek még annyit, hogy talán a lecsó+koriander párosítás helyett fokozatosan nevelje meg a párját. Ha korianderzöldről van szó, az kb. az emberek által legkönnyebben utált zöldfűszer és ízben sem tudom nagyon elképzelni a lecsóhoz. Ha őrölt korianderről van szó az persze más tészta.

2014. jan. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Főzz magadra, ő pedig főzzön magára... Nagyon bonyolult...
2014. jan. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A lecsó pont egy olyan étel, hogy ahány ház, annyi szokás - én szeretem korianderrel (koriander magot teszek bele), és sok olyan lecsó-recept van a neten is, amiben van koriander. Fahéjjal én sem enném meg, mert a fahéj az édességekbe való fűszer.
2014. jan. 24. 13:02
 5/10 anonim ***** válasza:
A koriandermag egyáltalán nem ad erős ízt a lecsónak, szóval a párod a nyavajgós-válogatós. Neveld fokozatosan, kezdj egyszerűbb fűszerekkel, kakukkfű, oregánó, rozmaring, és lehet haladni a karakteresebb ízek és a más konyhák ételei felé.
2014. jan. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha nem tetszik neki, főzzön ő magának.


Örülnie kellene, hogy főzöl rá...

2014. jan. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Valaki nagyon haragszik rám, már a második válaszomat is törölte(tte)! Üsse kavics, soha ne legyen nagyobb sikere az életben!
2014. jan. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Szerintem főzés közben felezd meg az ételt, és a tiedet ízesítsd tovább a külön edényben. Nálunk ez vált be. De ezért cserébe, kérd meg a párod, hogy mindig csak kóstoljon bele a tiédbe, hátha egyszer mégis rákap az ízére.
2014. jan. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Kezdjük ott, hogy a bors nem is magyar. Meg sem terem itt.

A paprika sem magyar, csak meghonosodott betelepülő. Maradt a só, ami világfi.


És mit raksz az édes ételekbe? Cukor van az étrendben?


Magam (47/F) ezt a helyzetet el sem tudom képzelni. De ha kénytelen lennék, akkor apró lépésekben próbálkoznék a megoldással. Mondjuk a már javasolt kakukkfűvel, ami mellesleg szintén hazai termék.


Nem lehet, hogy nem a fűszerek ízével, ízhatásával van a probléma, hanem a tudattal, hogy "egyéb vacak" is van benne?

Rögvest egy próba; észreveszi-e a párod az "idegen" fűszert, ha nem tudja, hogy van benne?

2014. jan. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 TappancsMancs ***** válasza:

Hát inkább semmit se fűzök az ilyen hozáállásokhoz, hogy megnevelni a práját, meg ha nem tetszik...


Az jó ötlet hogy fele után ketté veszed magatoknak. De szerintem a mediterrán konyha fűszereivel próbálkozz, ha pont a koriander nem ízlett neki az nem nagy ügy, nekem se jön be minden fűszer. Ami a magyaros szájnak ízleni szokott pl: babérlevél, kömény, gyömbér, oregano, azért van bőven és azok java részét mi is használjuk, persze már aki de használjuk. Aztán meg lehetne próbálni nem magyar de általánosan népszerű ételeket is ami kicsit kikacsintás lenne neki. Pizzát csak szereti pl?

2014. aug. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!