Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mit vennél külföldi ismerősödn...

Mit vennél külföldi ismerősödnek névnapra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy külföldi férfi ismerősöm,(29 éves, szlovákiai), aki nálunk vendégeskedik 3 hónapig az egyetemen (segítek neki eligazodni az intézményben,-stb.), és névnapja lesz. Arra gondoltam, hogy bort veszek neki, illetve mellé kellene még valami apróság, de fogalmam sincs, hogy mit kéne. Van valami ötletetek esetleg?


2014. márc. 17. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Valami olyat ami emlékezteti rád és emlékezteti arra hogy magyartól kapta szóval valami hungarikumot, vagy valami poénos feliratos bögrét vagy pólót vagy valami ilyesmibe gondolkodj szerintem. A bögrén egyszerűen lehet az is hogy Boldog Névnapot
2014. márc. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem azt hogy Vesszen Trianon. :D


Vagy nagyapám idősebb mint Szlovákia

2014. márc. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán tartja a névnapot? Ez csak itthon szokás. Külföldön csak a szülinapot tartják.
2014. márc. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jó kérdés, hogy tartja-e, de pont azért gondoltam alkoholra, hogyha nem is tartja, nyilván megissza, mert nem veti meg :D. Egyébként ha nem is ünnepli, Magyarországon élünk, és nemsokára haza is megy, ezért gondoltam, hogy meglepem :) Ketteske: sejtettem, hogy valaki fog ilyesmit írni, de nem zavar :)
2014. márc. 17. 19:28
 5/9 anonim ***** válasza:

A Bomo Art hőlégballonos felírótábláját. Kellőképpen magyar és még a vesédet sem kell eladni érte :)

Egyéb ötletek:

- csoki (szilvás Stühmer, ananászos Tibi, Piros Mogyorós, vagy kézműves csoki)

- ha van a környéken értelmes múzeumi bolt, oda benézni, nálunk Szegeden elég jó dolgokat árulnak

- esetleg valami (nem kalocsai mintás) kézművestermék pl. Meskáról.

2014. márc. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 mustafa33 ***** válasza:
Az ugye eszetekbe sem jut, hogy ha szlovákiai akkor esetleg magyar, vagy ha nem az akkor is egy kultúrájú országok vagyunk, egy történelmi hazából. Tehát miért is ne ünnepelné a névnapot?
2014. márc. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mustafa33 ***** válasza:
Mint írod, nem veti meg a piját. Akkor olyat vegyél neki ami hungarikum, amit nem kapp meg otthon is a multiknál. igazi pálinkát (arra gondolj hogy náluk az egyik közkedvelt pija a 52%-os szilva. tehát ne valami 23%-os eu vodkát ☺)
2014. márc. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok, bocsi a késői válaszért. Végül pálinkát vettem (kökénypálinka) + egy flaskát, amelyhez két rozsdamentes pohár is tartozik (hogy legyen miből elfogyasztani)
2014. ápr. 6. 14:31
 9/9 mustafa33 ***** válasza:
Tökéletes. ☺
2014. ápr. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!