Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Gourmet kacsatepertőnek van...

Gourmet kacsatepertőnek van valami francia neve, mi az?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 29. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

A kacsatöpörtyű franciául grattons de canard.

A Gourmet egy márka?

Mert ez a szó magyarul azt jelenti, hogy "ínyenc".

2014. máj. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem márkaként írtam, hanem jelzőként
2014. máj. 1. 08:52
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Akkor nem értem, mi a kérdés. A kacsatepertő grattons de canard, amit "ínyenc módra" készítenek el.

Franciául: Grattons de canard à la gourmet-(te).

2014. máj. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
ez volt a kérdés, bár én nem erre a szóra emlékszem, étteremben ettünk és mindenki tudta, hogy kacsatepertő van az étlapon csak én nem, mivel nem erre emlékszem ezért szerintem nem simán a kacsatepertő fordítása, hanem egy ínyenc módon elkészített kacsatepertő neve, amit keresek, amit éttermekben szokásos feltáltalni előételnek
2014. máj. 1. 14:24
 5/11 anonim ***** válasza:
14%
akkor ezután ne menj francia étterembe !
2014. máj. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Tudod, kérdező, Franciaországban - de Magyarországon is -, minden (valamirevaló) étteremnek megvannak a saját elnevezései.

Egy egyszerű vegyessalátát is hívhatnak "Surprise du chef"-nek (a konyhafőnök meglepetése), a lencsefőzelék is lehet "Lentille à la Bocuse" (lencse Paul Bocuse módra).

Hogy a "Chou-fleur à la Dubarry"-ról ne is beszéljek, ami egy sima karfiol Béchamel-szósszal...

Honnan tudjuk, hogy az a vendéglő, ahol Te ettél, milyen nevet adott a kacsatepertőjének?

Ez mindenhol teljesen egyéni, mint ahogy a Gundel palacsinta is tipikusan magyar. Ugyanezt a palacsintát ötven másik Bretagne-i vagy párizsi vendéglőben ötven különböző néven tálalják eléd!

2014. máj. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
14%

Igen, majmolnak már itt mindent. A végén ha nem is a cigány nyelv lesz a hivatalos de hogy a magyar nem az biztos.

Máskülönben az ilyen ét-termekben mikroszkópot is kellene hogy adjanak az étel mellé hogy meg lehessen találni a tányéron.

2014. máj. 8. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
Hogy kerül a csizma az asztalra?
2014. máj. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Világosan leírtam, hogy mindenki tudta miről van szó, csak én nem. Nem a konyhafőnök ajánlatáról volt szó, hanem az étel francia nevéről.
2014. máj. 10. 20:05
 10/11 anonim ***** válasza:
91%
Fritons, greubons, graillons?
2014. máj. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!