Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mi Korfu jellegzetes ételei?

Mi Korfu jellegzetes ételei?

Figyelt kérdés
2010. jan. 17. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Korfun én tzatzikit, görög salátát ettem, az mindenhol volt.

az a kis narancs is jellegzetes, nem jut eszembe a neve, olyan mint egy narancs, csak kicsi.

jellegzete gyümölcs még a kaktuszgyümölcs.

szóval semmi extra.

2010. jan. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A padlizsános dolgok a specialitás.Nem ájultam el tőle.A halak és a bárány nagyon jó.A baklava sütemény,de ha nem ismered,bármire ráfogják,hogy az a baklava.Italnak az úzó,erős ánizsos pálinka.Baromira be lehet tőle rúgni.
2010. jan. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a kumkvat. Abból is van likőr, és nagyon finom.
2010. jan. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A legjobb a korfui csirke. Na az valami isteni.
2010. júl. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem minden görög étel ízlett! Elsőre mindenki a gyros-ra gondol, amit szerintem érdemes megkostólni, mert egész más fűszerezésű mint Magyarországon, de még rengeteg finomság van! Ha szereted a halakat próbáld ki a tengeri herkentyűket, mert nagyon jól készítik el őket! Megkóstoltam a pasticio-t is ami egy tésztaétel. Mindenhol olajfaligeteket és citromfákat lehet látni, ezeket gyakran viszont lehet látni az ételeknél. Nagyon finom boraik vannak, az italok közül jellegzetes még az ouzo és korfun a fent említett mandarin, amiből lekvárt és likőrt készítenek (bevallom nekem ez annyira nem ízlett).
2010. okt. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!