Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Milyen íze van az osztrigaszós...

Milyen íze van az osztrigaszósznak és a halszósznak?

Figyelt kérdés
Szója és teriyaki szószt rendszeresen használok és nagyon szeretem, de félek, hogy a másik kettő nem ízlene. Név alapján nem túl kecsegtető egyik sem.

#halszósz #osztriga szósz
2014. szept. 23. 10:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Olyan íze van, mint a padlizsán krémnak, kovászos uborkának, liba tepertőnek. Egyedi íze van. Én mindegyiket szeretem. Én a "teriyaki szószt" még nem kóstoltam, de úgysem tudod elmondani, hogy nekem fog-é ízleni! Ha megkóstolod, megtudod. Én szeretem a kaviárt, osztrigát, de a szószt még nem kóstoltam, amit ezer féleképpen lehet elkészíteni. Ha megkóstolom, megtudom...
2014. szept. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A halszósz egy erősen sós, halas ízű dolog. Elsősorban sózás helyettesítésére használják, mert egészségesebb, mint a sózás.


Osztriga szósz a kantoni(Kína egyik tartománya) konyha fő alapanyaga.Pácoláshoz, zsiradékban kevergetve sütött ételekhez, valamint asztali ízesítőként használják. Levesekhez, tésztákhoz és salátákhoz is szívesen adagolják.Eredetileg sós vízben fermentált osztrigákból készült, ma osztrigakivonatot és szójaszószt használnak az elkészítéséhez, melyeket előtte sóval, fokhagymával és hagymával főztek össze. Kukoricakeményítővel sűrítik és karamellel adják meg jellegzetes színtónusát. Az osztrigaszósz erőteljes, sós, nagyon enyhén halra emlékeztető aromájáról ismerhető fel.

2014. szept. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!