Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Hányszor eszik egy héten húst...

Hányszor eszik egy héten húst (rántotthús, pörkölt. ) egy átlagos magyar család?

Figyelt kérdés

2014. okt. 28. 15:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Csak a rántotthús meg a pörkölt számít húsnak?

Mert akkor max 2-szer szerintem.

2014. okt. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy az átlagos család alatt mit értesz. De most elég sokan élnek létminimumon, vagy az alatt, szóval szerintem a legtöbb embernek összeébb kell húznia a nadrágszíjat, és általában a cigin, kávén, húson spórolnak (legalábbis az én eddigi észrevételem szerint).

Mi régen (kb. 10 éve még) amikor disznókat tartottunk, akkor sem ettünk olyan sok húst. Nem minden nap. Most már évek óta nincsenek állataink (macskákon kívül), és még kevesebbet eszünk. Ennek legnagyobb részt anyagi okai vannak, de közben rájöttünk, hogy jobban is érezzük magunkat, mióta kevesebb húst eszünk. Most hét közben 1-2 alkalommal eszünk maximum, és vasárnap.

2014. okt. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk majdnem mindennap van húsos étel, de rántott hús és pörkölt egy hónapban legfeljebb egyszer.

Kevés hús, sok körettel, amit főzök. Nem a hússal lakunk jól.

2014. okt. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
Mi egy héten kb 3-szor eszünk húst legalább, de van hogy többször is. Inkább az a ritkább, hogy nincs valamibe hús.
2014. okt. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Határozottan napi 2x, ez alatt értsd, hogy minimum fizetésen, de mindketten keresők vagyunk és a gyereknek is van ösztöndíja. Van mindig hús, de nem több mint fejenként 100 - 200 gramm/nap. Például egy csirkéből lehet levest főzni és marad kisütésre is.
2014. okt. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Nehéz megmondani hogy mi az átlag. Anyósomék elég csórók, de ott is mindig van kolbász, szalonna. Kajába tény hogy nemigen főznek, inkább csak párizsit. Minket se vet fel a pénz, de azért megélünk normálisan, nálunk kb 4-5x van húsos főtt étel (de inkább darálva, levesnek mint rántotthúsnak), illetve a gyerekek még a suliban is esznek.
2014. okt. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%
szinte minden nap eszünk valamilyen formában húst. nem feltétlenül sült hús, de levesben, vagy egytálételekben (rakottkrumpli, rakottkarfiol, lasagne), csilis babban ( ott sem külön van a hús), és ezekhez hasonló ételekben, ha másban nem is de szendvicsben sonkát/szalámit
2014. okt. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is van minden nap húsos étel. Bár nem a hús mennyisége a mérvadó, inkább a körettel szoktunk jóllakni, de férjem irtózatosan húsos. El sem tudná képzelni, hogy egy étkezésnél ne egyen húst, vagy valamilyen húskészítményt. Legyen az akár kenőmájas, virsli, kolbász...de valamiféle húsból készült összetevőt tartalmaznia kell az ételnek.
2014. okt. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindennap eszünk húst. Rántotthús szinte minden héten van, pörkölt is, bolognai is. Legalább kéthetente van mindhárom, de elég sokféle húsos étlelt eszünk. :)
2014. okt. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ertem, tehat szin hust atlag heti 2szer 3szor esznek a valaszolok, de hust tartalmazo etelt tobbszor. Ez szerintem eleg korrekt, csak mert en most heti 2 szer eszek hust ( szinhust pl kolbasz, [porkolt...) es tobb szimpla kajat husnelkul pl inkabb savanyusagbol eszek tobbet. es valahogy nem hiannyzik annyira es a tarcamon is erzem. szerintem a heti 2 szeri hs etel amellett, hogy egeszsges is anyagilag is megeri ( igy mikor hust eszem, akkor dragabbat is megengedhetek magamnak)
2014. okt. 29. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!