Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Finnországban miket esznek?...

Finnországban miket esznek? Mik az általános ételek?

Figyelt kérdés
Az érdekel hogy átlagos családok ott mit esznek reggelire, ebédre, vacsira... vagy épp mit visz a gyerek suliba?

2014. nov. 18. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

" A reggeli egyre fontosabb szerepet tölt be az étkezésben, ennek megfelelően bőséges. Népszerűek a müzlik, a gabonafélék, a joghurt és a tej. Természetesen a pirítós sem maradhat el, mint ahogyan a kávé és a gyümölcslevek is kedveltek.


Tengermenti ország lévén népszerűek a tenger gyümölcsei, a különféle halak, mint például a híres füstölt balti hering. Sokféle ízesített sonkát fogyasztanak, és kenyérféléből is nagy a választék.


Van egy-két helyi szokás az ételek tekintetében, ami első hallásra talán furcsának tűnhet, de csak meg kell kóstolni. Ilyen szokás például, hogy egyes húsételeket mézzel és lekvárral fogyasztanak.


Finnországban minden ünnepnek megvan a hagyományos étele, az adott napon mindenhol lehet őket kapni, és otthon a háziasszonyok is a tradicionális fogásokat készítik. Február ötödike a nemzeti himnusz költőjének, Runebergnek az ünnepe, ezen a napon az ő kedvenc süteményét fogyasztják. Húshagyó kedd hagyományos étele a sárgaborsó leves és a farsangi puffancs.


A kávézásnak is fontos szerepe van a mindennapokban, mindig süteménnyel, nyugodt körülmények között fogyasztják a feketét. "

2014. nov. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A hal- és rénszarvasfogyasztás lényegesen magasabb, mint nálunk. ja, és mint más északi népek, ők is képesek a hamburger mellé letolni egy fél liter tejet.
2014. nov. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na én éltem ott, finn családnál, nekem ezek a tapasztalataim:


Reggeli valóban nagyon bőséges, tea, kávé, gyümölcslé, többféle joghurt, sajtok. Felvágottból jóval kevesebbet esznek mint mi. A kávé hígabb kávé, bögrében isszák, gyakori, hogy akár több bögrével is.


Iskolába jellemzően nem visznek semmit, mert mindenhol van menza. Ott van valamilyen készétel és saláta, meg persze többféle (legalább 4) tej. Mindenki ott ebédel. Gyakori, hogy a szülők is a munkahelyükön ebédelnek.


Sok családban, főleg ahol kisebb általános iskolás gyerekek vannak, ebédelnek még egyszer otthon.


Vacsora ahol dolgoznak a szülők vagy nagyobb gyerekek vannak (nálunk ilyen felállás volt) ekkor esznek meleg ételt. Sok halat esznek, a húsok közül, ahogy én láttam a csirke a gyakori. Köretnek elsősorban rizst vagy kapros krumplit esznek, az ételekhez nagyon gyakran készítenek egy szószt.


Levest nem nagyon esznek. Az ételekbe kevés sót és kevés fűszert használnak, ezért elsőre kicsit íztelennek tűnnek az ételek.


Nagyon gyakran esznek utóvacsorát, ez általában szárított kenyér, ebből is többféle van margarinnal vagy vajjal.


Minden főétkezéshez mindegy, hogy az otthoni, munkahelyi vagy iskolai esznek salátát és általában tejet isznak.


A kenyerek főleg barnakenyerek és ízre picit savanykásak, de nagyon finomak.


Nekem a kedvenc finn ételeim: maksalaatikko (rakott máj és a hernekeito (borsólevesnek lehet fordítani, de inkább főzelék).


Meg persze nagyon finom a grill kolbászuk finn mustárral.


Nyaranként sokat grilleznek és gyakran járnak piknikezni.

2014. nov. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

És nem felejtsük el: sör, sör és még több sör!

Lefogadom világelsők ivászatban...

2014. nov. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!