Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Tudtok nekem olyan Erdélyben...

Hungo kérdése:

Tudtok nekem olyan Erdélyben használatos fűszernövényt vagy termésnövényt mondani, amelyekkel a mai napig főznek, de Magyarországon már elfelejtették?

Figyelt kérdés
2015. jan. 29. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Pl. csombor, lestyán, zsálya, tárkony.
2015. jan. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ügyet Lenke ***** válasza:

[link]


kb ezeket használjuk, nem tudom ebből Magyarországon mit nem mivel itt élek Erdélyben...

2015. jan. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az első által felsoroltakat nem felejtették el, én ismerem, és használom is azokat.
2015. jan. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden Erdélyben használatos fűszer ismert és használatos MO-on is.Talán nem véletlen...
2015. jan. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet, nem vitázom...

de én minden évben teszek el egy évre való tárkonyt a pesti barátnőmnek, mert szerinte nincs a piacokon.

azonkívül mi mindenbe teszünk csombort is, amibe kaprot. eleve összekötve árulják a piacon...elsősorban minden savanyúságba...meg káposztás kajába...

2015. jan. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a Dunántúlon élek és mindegyik kapható felénk. a kertemben is van pl tárkony,(is) és morzsoltat is lehet mindenhol kapni.

Szerintem, ha valaki jól körülnéz a piacokon, a multik fűszeres polcain, itt is hozzálehet jutni az Erdélyben ismert, használt fűszerekhez.

2015. jan. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A szurokfüt mi majorannaként ismerjük, de ugynaúgy használjuk.

A csombor errefelé borsikaű néven fut, de az is van.


Én pilisi lány vagyok, nálunk a nap a füvet kiégette, de a majoránna, a kakukkfű, borsikafű, az nőtt vadon, kiló számra szárítottuk. A borsmenta, bazsalikom, lestyán, kapor, tárkony és a citromfű is elég könnyedén megmarad, úgyhogy akinek kerje van, annak tuti van pár tő.


A medvehagymát is esszük, de azt fagyasztani szoktuk, nem szárítjuk.


Ezek a boltok polcain is megtalálhatóak, csak nagyrészt szárítva kis zacsiban. Vagy kertészetben, cserepesként lehet megvenni.

2015. febr. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mifelénk a szurokfű az oregano :)
2015. febr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!