Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Lehet Magyarorszagra mondani,...

Lehet Magyarorszagra mondani, hogy sajt nagyhatalom?

Figyelt kérdés
Idestova 3 eve nezem a Borbas Marcsit, annyi sajt keszitonel jart mar! Minimum szaznal, es ezek kis manufakturak! Soha nem volt egynel ketszer! Akkor szamoltam, ha ezek mint mondjak, hogy sokan 10 eve is az iparban vannak, akkor van kereslet a nermekeikre (en soha nem lattam egyik sajtjat sem sehol) es ,meg hozza adom, azokat a kis sajt muhelyeket, ahova a maresz nem jut el, plussz a nagy gyartok, akik alt.ban a boltokban ott vannak. Akkor arra jutok, hogy mi magyarok szeretjuk a sajtot! Nemde?

2015. júl. 8. 20:13
 1/9 Bob the builder ***** válasza:
100%
mondani lehet, csak attól még nem biztos, hogy igaz.
2015. júl. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan milyen kifejezetten magyar sajtot tudsz mondani?
2015. júl. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem mondhatjuk.
2015. júl. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
őő.. nem
2015. júl. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát sok jó minőségű tejtermékünk van, de én még sehol nem hallottam, hogy sajtban nemzetközileg elismert ország lennénk. Ettől még valószínű, hogy sok magyar sajt és sok kisebb sajtmanufaktúra terméke kerül külföldi és hazai piacra.

Én csak annyit tudok mondani, hogy az emberek nagy része szereti a sajtot, de nem túl változatosan fogyasztja azt (mondjuk a trappista mellé bejönnek még a füstölt sajtok (Karaván, pásztor sajt, parenyica), meg esetleg ementálik (pl. Pannónia).


Szerintem ahhoz hogy sajtnagyhatalom legyen valamelyik ország, széles "sajtkultúra", sok nemzetközileg elismert hazai fajta kell. Itthon azért nem dúskálunk a sajtfélékben, persze ha beindulnak a kisebb manufaktúrák, akkor hamar fordulni fog a kocka. (lásd pl. a sörgyártásaban is sokkal változatosabbak, merészebbek a kicsik)


[link]

[link]

2015. júl. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyhatalooom? Hány nemzetközileg (el)ismert magyar sajtot tudsz mondani? Az még nem sajtgyártás, hogy Sanyi bá' hátramegy a nyári konyhába és kotyvaszt valamit a Riska tejéből, aztán kiviszi a végeredményt a helyi piacról. Az ipari verzióról pedig inkább ne beszéljünk, azt szégyelljük inkább. Lehet, hogy szeretjük a sajtot, éppen csak nem értünk hozzá.
2015. júl. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

"Felmérések szerint az EU-ban a magyarok és az írek fogyasztják a legkevesebb sajtot."


Persze lehet kezmuvesektol egy-ket jobban sikerult sajtot beszerezni valamelyik piacon, de kereskedelmi mennyisegben a boltok polcain nincs is jo magyar sajt. Nem ertunk a sajthoz, nincs jo tejet ado tehenunk es eppen ezert nem is sajtevo nep a magyar.

2015. júl. 9. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
63%
Trappista, Karaván, Pannónia, Gomolya, Medve, Mackó, Camping, Tettye, Csízió, Oázis, rengeteg sajtunk van, persze, hogy az.
2015. júl. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%

A csízió mióta sajt :D ?

Amúgy a legkevésbé sem vagyunk sajt nagyhatalom, a legnagyobb jóindulattal sem.

2015. júl. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!