Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Legfinomabb kaja a pestó?

Legfinomabb kaja a pestó?

Figyelt kérdés
Hús imádó vagyok, de kedvencem a pestó tésztával, sok sajttal, paradicsommal.... :)

2015. aug. 25. 02:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy kegyetlen jó receptem. Tészta pestoval, krémsajttal, csirkével és brokkolival. Ha gondolod, elküldöm.
2015. aug. 25. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1-es, az a recept engem is érdekelne. Elküldenéd nekem is? Előre is köszönöm.
2015. aug. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem :) Szerintem van annál finomabb is, de hát Ízlésekről felesleges vitatkozni.

Mellesleg én is szeretem, de azért nem a "leg " kategória.

2015. aug. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1 Küld át :)

Bár a brokkolit nem szeretem, és a pestó vega kaja (nem vagyok az), a csirke nem illik bele, de nyitott vagyok és kipróbálom szívesen :)

2015. okt. 2. 09:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Összetevők:

- 250 g tészta (valami apró forma, én általában rotinit használok, de lehet bármilyen)

- két nagy brokkoli rózsa (vagy ízlés szerint)

- egy kanál olaj

- kb. 85 ml pesto (1/3 csésze)

- kb. 125 ml víz + 1 húsleves kocka (1/2 csésze)

- 350-400 g csirke

- 120-130 g natúr krémsajt (olyasmi mint a Philadelphia, de lehet más márka)


Megfőzöd a tésztát. Mikor már majdnem kész, dobd be a felaprított brokkolit kb. 1 percre a tészta mellé a vízbe. Szűrd le az egészet.

Vágd fel a húst kis darabokra, az olajon süsd át közepes lángon.

Add hozzá a pestot, a vizet és a leveskockát, forrald fel. Mikor rotyog, add hozzá a krémsajtot és keverd addig, amíg beleolvad a szószba.

Keverd össze a tésztát és brokkolit a szósszal.


Ennyi. Remélem ízleni fog. :D


Hozzáteszem, a pesto technicailag NEM vegetáriánus. A parmezánsajt miatt. Nem, nem vagyok hülye, tudom, hogy a vegetáriánusok ehetnek állati eredetűt, de a parmezánhoz kell egy anyag, amit az állatok megeülésével szereznek.

2015. okt. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!