Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Miert a macaron lett a vilaghi...

Miert a macaron lett a vilaghiru a mignon helyett?

Figyelt kérdés
Mind a ketto francia. A mignon is szines, szep es szerintem iszonyat finom. A macaron is szines, de nekem annyira nem jon be, de megis nagysikere van az egesz vilagon.

2015. nov. 10. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért - de ez csak az én feltételezésem -, mert a macaron rafináltabb, elkészítéséhez pontosan be kell tartani a "szabályokat", míg a mignonba (ma már) jóformán mindent bele lehet rakni, így egy kicsit lejáratták.

Ezért sokkal drágább is a macaron.

És persze a mindenkori divat is sokat számít. Egyszer ezt kapják fel, máskor azt.

2015. nov. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Divat.

Pl. 10 évvel ezelőtt nem is láttam sehol sem itthon macaront.

Mignon meg már 25 évvel ezelőtt is volt szinte minden cukrászdában.

2015. nov. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem helyette lett világhírű. Egyébként a makaron nem francia, hanem olasz, Velencéből ered. A franciák csak átvették.

Pár éve lett csak híres, a gyerekkoromban 30 éve kb. Senki nem hallott még róla. Aktuális divat kérdése.

2015. nov. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

A minyon csak nevében francia,egyébként magyar sütemény. Kugler Henrik találta ki. régebben a neve is kugler volt. Nevén kívül más francia vonatkozása nincs.

A macaron velencei eredetű, a franciák csak átvették, s náluk vált népszerűvé, s onnan került el más országokba.

Franciák többen vannak a világban, mint magyarok.

2015. nov. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A francia Wikipédia szerint már 791.-ben találtak ilyen receptet, akkor "barátköldöknek" hívták. Más források szerint Medici Katalin vitte be Franciaországba, és a neve is az olasz makarónira utal, ami régen nem pont azt jelentette, amit ma.

A mignon pedig szinte az első sütemény volt Magyaországon, amely a háború után megjelent.

Természetesen jóval azelőtt is létezett, különböző formában.

Ennek nem néztem pontosan utána.

2015. nov. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!