Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Vegemite az milyen ízű?

Vegemite az milyen ízű?

Figyelt kérdés
Ett mér valaki ilyet? Egyik angol haverom aki járt Ausztráliában, meg van veszve érte. De nem tudta rendesen kifogalmazni, milyen.

2015. dec. 21. 16:05
 1/9 anonim válasza:
100%
erősen sós, umamis, kesernyés, pikáns, a glutamáttartalom miatt kissé a szójaszószra, vagy a szardellapasztára emlékeztet :D
2015. dec. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
2015. dec. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
91%

az első válaszoló jól leírta, csak az élesztőízzel egészíteném ki.


szerintem finom :)

2015. dec. 22. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
90%
2015. dec. 22. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
90%
Emlékszel még a gyurmara amit óvodában csináltál, na majdnem olyan csak nem olyan sós ízű.
2015. dec. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem borzalmas. A vege és a marmite is. Viszont van akinek nagyon ízlik. Szerintem Magyarországon is lehet kapni, csak körül kell nézni.
2015. dec. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon finom! Én legalábbis bolondulok az erjesztett cuccokért!

Leginkább a halszószhoz tudnám hasonlítani egy kis szójaszószos beütéssel. Hasonlít a Marmite-ra, annál viszont lágyabb. A Marmite íze hasonló, kissé erőteljesebb, de állagra viszkózusabb és ízre egy kissé a Maggi fűszerre emlékeztet. Magában sós - mivel a sörélesztőhöz rengeteg sót adnak hogy lebontódjon (autolízis) - de vajas pirítósra kenve vékonyan, vmilyen kemény sajttal igazi gourmet finomság.

2016. márc. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

ausztrál csaj adott kóstolót... blöeeeeeee

az tipikusan az a dolog amire azt mondják hogy aussie-k imádják, mindenki más utálja :D

2017. ápr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Én inkabb azt mondanam a szojaszosz és a macskakaja közt van :D de amúgy eteti magát...
2020. ápr. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!