Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Franciaországból miylen...

Franciaországból miylen sajtot érdemes hazavinni?

Figyelt kérdés
Csak kóstolóként valamit vinnék a családomnak, de nem ismerem annyira a sajtokat. Mit ajanlanátok? Melyik az amit mindenkepp ki kell próbálni szerintetek ?

2016. aug. 23. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
lehetőleg valami franciát tehát ne goudát meg parmezánt
2016. aug. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy mennyire nagy sajtkedvelő a család.

Friss sajtokat nem ajánlom, mert gyorsan kell elfogyasztani ( Neuchatel, Gurnay frais

Gervais, Suisse, Petit Suisse, Coeur á la créme.)

A friss sajtok közül még érdemes megemlíteni a Fontainebleu sajtot, amit levegőssé miatt ilyen habszerű.

A lágy sajtok már hazánkban is ismertek : Brie , Camembert, de Saint-Marcelin sajtot én itthon csak aranyárban láttam eddig. Livarot-ot meg érlelés után sárgára festenek, ennek az különlegessége.

Most a préselt sajtok szerintem tipikus felejtősek, goudát itthon is kapni meg edamot.

Penészes sajtoknál talán amit érdemes ott megvenned a bleue de jura .

Préselt sajtok közül számomra a leginkább Comté amit inkább ott érdemes megvenni, de itthon is kapni ilyet.

Az a bajos, hogy gyakorlatilag majdnem az összes francia sajtot itthon is meg lehet kapni. :)

2016. aug. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát azén kedvencem a Chaource

Magyarországon elég drága, de Franciaországban fillérekért van jó

2016. aug. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

"Az a bajos, hogy gyakorlatilag majdnem az összes francia sajtot itthon is meg lehet kapni. :)"


Elvileg igen, csak a mo-i minöség kategóriákkal rosszabb, mint a fro-iak

2016. aug. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezzel egyetértek: itt is van camembert meg brie, de egy Tihany Camembert, hiába viszonylag drága, köszönőviszonyban sincs egy igazi franciával. Szerintem vegyél ott pár sajtot egy közértben, jó büdöseket, éretteket, kóstolgass, aztán ami ízlett, abból vigyél haza. Jó kis rúzsos, penészes cuccokat.
2016. aug. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!